Zdjęcie Podróż do Brazylii 21 sierpień 2017 Czytaj więcej
W IV tygodniu sierpnia dzieci wybiorą się w podróż na kolejny kontynent: do Ameryki Południowej gdzie odwiedzą słoneczną Brazylię. Poznają bogactwo flory i fauny lasów deszczowych i rzeki Amazonki. W rytmach samby przeniosą sie do Rio de Janeiro, aby przekonać się jak obchodzony jest karnawał w Brazylii. Podczas projektu kulinarnego dzieci przyrządzą tradycyjny, smakowity deser- Brigadeiro. W ramach ciekawostek dowiedzą się czy istnieją różowe delfiny, który piłkarz reprezentacji Brazylii strzelił najwięcej goli oraz jak wygląda największy na świeci gryzoń- Kapibara. 

Zdjęcie Tajemnice Australii 14 sierpień 2017 Czytaj więcej
W III tygodniu sierpnia dzieci będą miały okazje wybrać się w podróż do Australii. Poznają położenie tego kontynentu na mapie, flagę Australii oraz jej rdzennych mieszkańców. Przedszkolaki dowiedzą się jak wygląda życie ludzi tam mieszkających, poznają ich zwyczaje oraz zasmakują kuchni australijskiej. Będą mogły wykazać się kreatywnością oraz aktywnością podczas ciekawych zajęć plastycznych i ruchowych. Na czwartkowy podwieczorek w ramach podróży po tym kontynencie dzieci samodzielnie wykonają ciasteczka kokosowe- wyborną przekąskę pochodzącą z krajów azjatyckich. 
Zdjęcie Podróż do krainy wiecznego śniegu 31 lipiec 2017 Czytaj więcej
W I tygodniu sierpnia przedszkolaki poznały tajniki lodowej krainy, dowiedziały się, gdzie mieszkają Eskimosi oraz jakie zwierzęta wytrzymują tak niskie temperatury. Zapoznały się z arktycznym krajobrazem i sprawdziły położenie tego kontynentu na mapie świata. Nie zabrakło przy tym wielu zabaw, jak i zajęć plastycznych, które dzieci tak uwielbiają. Na czwartkowy podwieczorek dzieci samodzielnie wykonały lodowy przysmak- ciepłe, owocowe rożki lodowe. 
21347