Zdjęcie Mad Science 27 marzec 2019 Czytaj więcej

W ramach projektu „Mad science”, przedszkolaki zamienią się w prawdziwych badaczy. Wiemy, że najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są doświadczenia, dlatego ten dzień rozpoczniemy od spaceru, na którym dzieci zaopatrzone w szkła powiększające, będą szukać pierwszych oznak wiosny. Po powrocie do przedszkola, podsumujemy nasze obserwacje i w kącikach przyrody, zasadzimy nasiona otrzymane od Pani wiosny.

Zdjęcie Anglojęzyczny Projekt "STORIES" 22 marzec 2019 Czytaj więcej

Słuchanie anglojęzycznych bajek, opowiadań, czy wierszy sprzyja zapamiętywaniu nowych słów i zwrotów, ale również osłuchiwaniu się z brzmieniem i melodią nowego języka. Dziecko ma nadzwyczajny dar domyślania się znaczeń z kontekstu, z ilustracji, a nawet z mimiki i gestów oraz modulacji głosu dorosłego, który czyta mu książkę na głos. Bardzo istotnym czynnikiem, wspomagającym zapamiętywanie nowych treści jest humor i zabaw. Dziecko szybciej i łatwiej zapamięta zwroty w języku obcym, gdy będą opatrzone humorystycznymi rysunkami.

W ramach projektu „Stories” w dwa kolejne piątki każdego miesiąca dzieci będą poznawały nową bajkę.

22 marca i 29 marca (piątek) dzieci poznają nową bajkę: 3- latki: „Ted’s sched”, 4-latki „The Magic Porrige Pot”, 5-latki „The Boy Who Cried Wolf”, 6-latki „The Magic Gifts” oraz zapoznają się z nowym słownictwem za pomocą kart obrazkowych, a  na sam koniec, wezmą udział w grach i zabawach, które będą  skoncentrowane wokół treści.

Zdjęcie Pierwszy Dzień Wiosny 21 marzec 2019 Czytaj więcej

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, będzie kolorowo i wesoło w naszym przedszkolu. Już od samego rana dzieci przygotują się do powitania wiosny. Przedszkolaki  wspólnie z paniami przygotują Marzannę- zimową pannę, która zgodnie z tradycją pożegna zimową porę roku. Tego dnia każdą grupę, odwiedzi Pani wiosna, przynosząc nasiona roślin i pięknych kwiatów, a zadaniem naszych przedszkolaków będzie zasadzenie ich, pielęgnowanie i obserwowanie rezultatów swojej pracy.

Zdjęcie Dawniej i dziś 20 marzec 2019 Czytaj więcej

20 marca (środa) przedszkolaki poznają historię materiałów piśmiennych, druku i książki. Jak powstawał i wyglądał zwój papirusowy, z czego wytwarzano pergamin? Poznamy charakterystyczne elementy dawnych ksiąg. W przygotowanej prezentacji dzieci będą miały możliwość zobaczyć jak powstawały książki na przestrzeni lat. Na zakończenie projektu dzieci samodzielnie wykonają zakładki do książki.

Zdjęcie Warsztaty Twórczej Wyobraźni 19 marzec 2019 Czytaj więcej

19 marca (wtorek) przedszkolaki przeniosą się do Automobil klubu. Poznają różne marki samochodów, zobaczą, jak się je prowadzi i jakie znaki drogowe musi znać kierowca. Może też uda im się zdobyć dziecięce prawo jazdy? Dowiemy się już wkrótce.

26 marca (wtorek) w telewizji kulinarnej, przedszkolaki będą uczestnikami niezwykłego programu kulinarnego. Dzieci wybiorą się w pełną smaków i atrakcji podróż po wielu wspaniałych krajach.  Dowiedzą się z jakich tradycyjnych potraw słyną inne kraje na świeci

Zdjęcie St. Patrick’s Day 18 marzec 2019 Czytaj więcej
W naszym przedszkolu kolejny raz, będziemy obchodzić Dzień Świętego Patryka- irlandzkie święto narodowe. Jak pamiętamy obowiązującym kolorem tego dnia jest zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Mały skrzat o imieniu Leprechaun wprowadzi nas w legendę, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Atrakcją tego dnia będzie poszukiwanie ukrytego złota, który znajduje się na końcu tęczy, ciekawe jak tym razem pójdzie naszym małym poszukiwaczom.
Zdjęcie English Songs 15 marzec 2019 Czytaj więcej

3- latki poznają piosenkę „What’s the Weather Like Today”- Super Simple Songs. 4 -latki poznają utwór, pt. "Sing a Song of Flowers"- The Kibooners”, natomiast 5 i 6- latki “Camping Song- The Kibooners”. Wszystkie dzieci zapoznają się ze słowami piosenek oraz będą utrwalać słówka za pomocą zabawach ruchowych i kart obrazkowych .

15 marca (piątek) Dzieci będą przypominać sobie utwór, który poznały na ostatnich zajęciach. Podczas zabawy użyją instrumentów muzycznych, takich jak: dzwoneczki, bębenki, grzechotki, tworząc muzyczny podkład do słów piosenek.

Zdjęcie Autorzy Dzieciom 06 marzec 2019 Czytaj więcej

Tym razem w ramach projektu  „Autorzy Dzieciom”, przedszkolaki poznają wiersz Jana Brzechwy, pt. ,,Żaba”.  Zajęcia wzbogacone barwnymi i sympatycznymi ilustracjami zachęcą dzieci do aktywnego słuchania. Przedszkolaki dowiedzą się co je, oraz gdzie żyje tytułowa postać wiersza. W ramach podsumowania , dzieci rozwiążą quiz dotyczący utworu oraz wykonają pracę plastyczną.