Zdjęcie Wycieczka do Gościńca Wiecha w Kawęczynie 26 wrzesień 2019 Czytaj więcej
26 września (czwartek) 4- latki wybiorą się do Gościńca Wiecha w Kawęczynie, gdzie zapoznają się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na przedszkolaki czeka wiele wspaniałych atrakcji, m.in. przejażdżka wozem konnym, zwiedzanie starej zagrody, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie pamiątkowej monety oraz zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku. Po dniu pełnym ekscytujących wrażeń, przedszkolaki odetchną przy ognisku kosztując kiełbaski.
Zdjęcie Wycieczka do Wioski pod Kogutem 24 wrzesień 2019 Czytaj więcej
24 września (wtorek): 5 i 6-latki wyjadą na wycieczkę do Wioski pod Kogutem, w której zwiedzą mini zoo. Dowiedzą się skąd bierze się wełna oraz zobaczą pranie runa owczego w starych baliach na tarach. Przedszkolaki na mokro będą filcowały owczą wełnę, a następnie własnoręcznie wykonają pamiątki z filcu. Dzieci skorzystają także z atrakcji na pirackim placu zabaw, z trampolin i z slackline.
Zdjęcie Warsztaty Twórczej Wyobraźni 17 wrzesień 2019 Czytaj więcej
3 września (wtorek): znajdziemy list w butelce! Wrócimy jeszcze na chwilę wspomnieniami nad wakacyjne morze, gdzie natkniemy się na list w butelce. Kto do nas napisze i co będziemy musieli zrobić, żeby dowiedzieć się kim jest ten ktoś?  Czy uda nam się odkryć tajemnice?
17 września (wtorek): Wybierzemy się w naszej wyobraźni do piekarni- czy chleb rośnie na drzewach? Czy mąkę wydobywa się w kopalni? Spróbujemy się tego dowiedzieć przenosząc się za pomocą naszej wyobraźni na pole pełne zboża i do młyna.
Zdjęcie 10-LECIE PRZEDSZKOLA AKADERO 16 wrzesień 2019 Czytaj więcej
Miło nam poinformować, iż we wrześniu będziemy świętować 10-lecie naszej placówki. W czasie jednego z wrześniowych tygodni (16-20) zaplanowaliśmy w przedszkolu wiele atrakcji dla dzieci. Czeka nas tydzień pełen niespodzianek, świętowania oraz dobrej zabawy!
Zdjęcie Zapoznanie z zawodem 12 wrzesień 2019 Czytaj więcej
12 i 16 września (czwartek) do naszego przedszkola w ramach projektu „Zapoznanie z zawodem” zawita gość specjalny, który opowie nam o swojej niezwykłej pracy. Podczas spotkania dzieci będą miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.