25 gr_dwujezyczne.jpg

Niepubliczne przedszkole z językiem Angielskim - Akadero

Kiedy w roku 2009 zakładaliśmy na warszawskiej Białołęce Polsko-Angielskie Niepubliczne Przedszkole Artystyczne „AKADERO” - pierwszą taką placówkę oferującą unikalne połączenie wysokiego poziomu edukacji przedszkolnej ze skutecznym nauczaniem języka angielskiego - nie przypuszczaliśmy, że dzisiaj będziemy cieszyć się ugruntowaną pozycją i renomą wśród najlepszych warszawskich przedszkoli i żłobków. Z pewnością nie stało się to bez przyczyny, ponieważ działamy, wykorzystując w swojej pracy z dziećmi nie tylko sprawdzone wzorce, ale także wprowadzając innowacyjne, nowoczesne i zarazem wyjątkowo skuteczne metody nauczania zawsze w zgodzie z wyznawanymi wartościami oraz zasadami, by pobyt dziecka w przedszkolu czy żłobku był samą radością, a dla rodziców przyniósł zadowolenie ze swoich pociech. Szczególną wagę przykładamy do zapewnienia dzieciom całkowitego bezpieczeństwa oraz warunków odpowiednich do prawidłowego rozwoju. Zwracamy uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty. Dążymy do tego, aby prywatne przedszkole AKADERO było wzorcową placówką edukacyjną zarówno na Tarchominie, jak i w całej Warszawie.

Infrastruktura przedszkola

Obecnie przedszkole AKADERO funkcjonuje w nowym, dwupiętrowym budynku usytuowanym na warszawskim Osiedlu Tarchomin. Na przyszłych przedszkolaków czekają tu przestronne i jasne sale z bogatym wyposażeniem edukacyjnym. W każdej z nich znajdują się kąciki tematyczne ukierunkowane na twórczą inspirację zarówno podczas indywidualnej inicjatywy, jak i w małej grupie. Dzieci mają również zapewniony bezproblemowy dostęp do łazienek obecnych przy każdej sali. To jednak nie wszystko - w przedszkolu znajdują się również odpowiednio wyposażone, specjalistyczne pracownie dedykowane wszechstronnej oraz ukierunkowanej edukacji prowadzonej zgodnie z ramowym rozkładem dnia i aktualną podstawą programową. Spędzaniu aktywnego czasu na świeżym powietrzu sprzyja bezpieczny i nowocześnie urządzony Plac Zabaw.

 

Profil artystyczny

Zgodnie ze statutem i założeniem edukacyjnym, białołęckie przedszkole AKADERO stwarza wyjątkowe możliwości dla ekspresji twórczej przedszkolaków poprzez aktywność plastyczną, muzyczną, ruchową i teatralną nie tylko w ramach poznawczego obszaru rozwoju dziecka. A zatem nasze działania nierzadko wykraczają poza ten obszar. W ich ramach funkcjonują różnorodne warsztaty plastyczne oraz specjalistyczne zajęcia w pracowniach artystycznych. Ponadto organizujemy warsztaty twórczej wyobraźni prowadzone na podstawie autorskich fabularyzowanych scenariuszy i warsztaty taneczne z udziałem instruktorów ruchu i tańca.

 

Profesjonalnie przygotowana kadra nauczycielska

Szczególne osiągnięcia naszych podopiecznych zostało zauważone nie tylko przez rodziców, ale także otoczenie zewnętrzne. Stawia to przedszkole AKADERO pośród najlepszych w Warszawie. Jednak, nie byłoby to możliwe bez profesjonalnie przeprowadzanego procesu edukacji, a więc udziału  nauczycieli specjalistów z różnych dziedzin aktywności przedszkolnej. Rozumienie potrzeb rozwojowych, a tym samym edukacyjnych naszych podopiecznych oraz umiejętne kształtowanie ich twórczego potencjału w każdym obszarze to niewątpliwie klucz do wychowania i nauczania na najwyższym poziomie.

Przedszkole z językiem angielskim

Bez wątpienia język angielski należy do najpopularniejszych na całym świecie. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci, które mają z nim kontakt od najmłodszych lat, już na etapie szkolnym wyprzedzają swoich rówieśników w nauce. Przedszkole AKADERO z językiem angielskim od lat z sukcesami przygotowuje swoich podopiecznych, wykorzystując do tego ich wrodzoną zdolność nauki obcego języka. Nasze przedszkole językowe stwarza zatem możliwość poznania języka angielskiego małym dzieciom, a więc w wieku zapewniającym pełną efektywność. Zdecydowana poprawa sprawności w różnorodnych procesach twórczych, lepsza pamięć, większa zdolność koncentracji i oczywiście bezproblemowa komunikatywność to tylko niektóre korzyści nauki języka angielskiego w naszej placówce.