500 650 220
Zdjęcie KREATYWNE INSPIRACJE (3-6-LATKI) 24 maj 2023 Czytaj więcej
29 maja przeniesiemy się w świat Kopciuszka. Przygotowaliśmy dla dzieci teatrzyk, wiele zabaw oraz wspaniałą pracę plastyczną. Wszystko to czeka na nas na projekcie Kreatywne Inspiracje.
Zdjęcie WYSTĘPY Z OKAZJI DNIA RODZINY 17 maj 2023 Czytaj więcej
W dniach 22-25 maja w Przedszkolu odbędą się występy z okazji Dnia Rodziny. Nasze Przedszkolaki zaprezentują się przed najważniejszymi dla nich gośćmi - swoimi Rodzicami.
Zdjęcie SPOTKANIE Z PSZCZOŁAMI 17 maj 2023 Czytaj więcej
22 maja spotkamy się z niezwykle pracowitymi owadami – pszczołami, które odwiedzą nasze przedszkole. Dowiemy się jakie znaczenie dla środowiska mają pszczoły oraz co produkują poza miodem. Zobaczymy jak wygląda strój pszczelarski, kapelusz, podkurzacz i inne przybory potrzebne pszczelarzowi.
Zdjęcie LITTLE ASTRONAUT (3-6-LATKI) 05 maj 2023 Czytaj więcej
15 maja spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy kosmici naprawdę istnieją. Wysłuchamy wiersza o kosmicie, który kochał muzykę oraz będziemy się wesoło bawić przy piosence Count The Aliens. To będzie dobry dzień!
Zdjęcie KODOWANIE NA DYWANIE (3-6-LATKI) 05 maj 2023 Czytaj więcej
11 maja przedszkolaki w ramach projektu porozmawiają o barwach narodowych. Czeka ich dzień pełen wyzwań takich jak odszyfrowanie hasła, układanie wzoru zgodnie z załączoną instrukcją oraz wspólne programowanie drogi prowadzącej do flagi narodowej.
Zdjęcie DZIEŃ ZIEMI 03 kwiecień 2023 Czytaj więcej
22 kwietnia  obchodzić będziemy Dzień Ziemi. Porozmawiamy o Naszej planecie, dowiemy się dlaczego musimy o nią dbać oraz rozwiążemy zagadki związane ze środowiskiem. Wykonamy także tematyczne prace plastyczne.
Zdjęcie WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE 03 kwiecień 2023 Czytaj więcej

Rozwijanie motoryki małej u dzieci jest bardzo ważne, dlatego też 4 kwietnia rozpoczynamy Wielkanocne Warsztaty Plastyczne.
Podczas zajęć wykonamy kolorowe ozdoby, które udekorują domowe stoły wielkanocne.

Zdjęcie PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 13 marzec 2023 Czytaj więcej

21 marca wspólnie powitamy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia wykonamy ciekawe prace plastyczne oraz spotkamy się z Panią Wiosną, która przyjdzie do nas z wizytą.

Zdjęcie SAINT PATRICK'S DAY (3-6-LATKI) 06 marzec 2023 Czytaj więcej
17 marca obchodzić będziemy  ,,Dzień Świętego Patryka”. 
Tego dnia dzieci poznają symbol Irlandii oraz usłyszą wiele ciekawostek związanych z kulturą. Czeka nas świetna zabawa w otoczeniu wszystkich odcieni zieleni, ponieważ jest to kolor Irlandzkiego Dnia Patryka!
Zdjęcie DZIEŃ PSA (3-6-LATKI) 06 marzec 2023 Czytaj więcej
9 marca obchodzić będziemy ,,Dzień Psa”. Na zajęciach poznamy różne rasy psów oraz porozmawiamy o naszych czworonożnych przyjaciołach.
Zdjęcie GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA 01 marzec 2023 Czytaj więcej
Gimnastyka buzi i języka, czyli kolejny sprawdzony sposób na naukę poprzez zabawę. Ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia. Jest to skuteczna metoda ćwiczenia mowy, ponieważ polega na powtarzaniu, do czego dzieci mają naturalną skłonność.
Zdjęcie KODOWANIE NA DYWANIE (3-6-LATKI) 21 luty 2023 Czytaj więcej

28 lutego  w ramach projektu "Kodowanie na dywanie" wrócimy wspomnieniami do święta zakochanych. Następnie czeka na nas walentynkowy wzór, który ułożymy na macie za pomocą kolorowych kubeczków. Na koniec stworzymy swoje Walentynki dla ukochanych osób, aby pokazać im jacy są dla nas ważni.

Zdjęcie PROJEKT FERYJNY (3-6-LATKI) 21 luty 2023 Czytaj więcej

13-17 luty ,,Autorzy dzieciom” -  W pierwszym tygodniu ferii podczas projektu poznamy nowe książki oraz wiersze. Uczestnictwo w tym projekcie pozwoli dzieciom rozwijać zainteresowanie literaturą. Nie zabraknie gier i zabaw, nawiązujących do omawianych bajek.

20-24 luty ,,Było sobie życie”W drugim tygodniu ferii poznamy budowę i funkcje organów ludzkiego ciała. Dowiemy się jak wyglądają narządy i wykonamy ich makiety. Dzieci będą miały również możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych, które zobrazują omawiane tematy.

Zdjęcie WYSTĘPY Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA (3-6-LATKI) 01 luty 2023 Czytaj więcej
W lutym odbędą się wyjątkowe występy dla specjalnych gości. Przedszkolaki wystąpią dla swoich ukochanych dziadków, dla których przygotowali wzruszające przedstawienia. 
Zdjęcie SMOKARIUM (3-6-LATKI) 01 luty 2023 Czytaj więcej
2 lutego nasze Przedszkole odwiedzi Smokarium. Dzieci będą miały okazję zobaczyć na żywo zarówno jaszczurki dzienne, jak agama brodata, kameleon lamparci; jak i nocne, czyli gekon orzęsiony, którego kocie oczy otoczone rzęsami i łapki z przyssawkami potrafią zachwycić nawet osoby nie przepadające za jaszczurkami. Czeka Nas niesamowita atrakcja!
Zdjęcie WYCIECZKA DO SMART KIDS PLANET (4-6-LATKI) 18 styczeń 2023 Czytaj więcej
W tym miesiącu odbędzie się  wycieczka do Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy. Podczas tego dnia, dzieci będą miały możliwość wcielić się w kuriera, kasjera, kierownika budowy a także piłkarza. Poprzez zabawę, dzieci również poznają drogę paczki od jej wysyłki, aż po dostarczenie do automatu paczkowego, nauczą się jak oszczędzać i planować swoje wydatki, a także w jaki sposób produkowana jest żywność ekologiczna oraz czym jest recykling i dlaczego tak ważna jest segregacja śmieci.
Zdjęcie MAŁY NAUKOWIEC (3-6-LATKI) 18 styczeń 2023 Czytaj więcej
23 stycznia podczas  projektu ,,Mały Naukowiec” wykonamy eksperyment z użyciem kolorowych balonów
Sprawdzimy, czy uda nam się napompować balon bez użycia ust.
Zdjęcie BAL KARNAWAŁOWY (3-6-LATKI) 03 styczeń 2023 Czytaj więcej
19 stycznia odbędzie się długo wyczekiwany bal karnawałowy
Tego dnia najmłodsi dzięki strojom, wcielą się w ulubione postacie z bajek.
Przy rytmach muzyki nie zabraknie wspaniałej zabawy!
Zdjęcie LITTLE ASTRONAUT (3-6-LATKI) 03 styczeń 2023 Czytaj więcej

16 stycznia dzieci poszerzą wiedzę na temat Księżyca. Dowiemy się, jaki rzeczywiście ma kolor oraz kształt.
Podczas zajęć wykonamy również pracę plastyczną, której tematem przewodnim będzie księżyc.

Zdjęcie KREATYWNE INSPIRACJE (3-6-LATKI) 03 styczeń 2023 Czytaj więcej
Już 12 stycznia podczas projektu, poznamy historię złej królowej, siedmiu krasnoludków oraz pięknej Śnieżki.
Na zajęciach porozmawiamy o idei dobra, które pokonuje wszelkie złe zachowania.
Zdjęcie KODOWANIE NA DYWANIE (3-6-LATKI) 24 październik 2022 Czytaj więcej

7 listopada będziemy kontynuować projekt  „Kodowanie na dywanie” na kolorowej macie. Nauczymy się łączyć dwie cechy i odtworzymy kody z załączonych instrukcji. Zadaniom towarzyszyć będą przedmioty, które kojarzą nam się z jesienią. Nie zabraknie również ciekawych zadań na tablicy interaktywnej.

Zdjęcie PUMPKIN DAY 24 październik 2022 Czytaj więcej
28 października w naszym przedszkolu obchodzić będziemy ,,Pumpkin Day”. Tego dnia podczas zajęć wykonamy  lampiony z dyń.
Nie zabraknie gier i zabaw oraz prac plastycznych w  pomarańczowych barwach.
Zdjęcie MAŁY NAUKOWIEC 04 październik 2022 Czytaj więcej
17 października podczas projektu, dowiemy się czym jest hydrofobowy, suchy piasek. Wykonamy eksperymenty z wykorzystaniem wody, zlewki oraz szalki. Poznamy powód, dla którego piasek jest samoczyszczący i na czym polega ,,efektu lotosu”. To będzie świetna zabawa.

Zdjęcie WYCIECZKA DO CZARNOWA NAD BUGIEM 16 wrzesień 2022 Czytaj więcej
We wrześniu przedszkolaki wyruszą na wesołą eskapadę!
Spędzą dzień na mazowieckiej wsi. Podczas tego pobytu będą uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i projektach multimedialnych oraz będą miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami.
Zdjęcie PROJEKT WAKACYJNY - SIERPIEŃ 2022R. 01 sierpień 2022 Czytaj więcej
W sierpniu zgłębimy tajniki sawanny i stepu.
Przeniesiemy się do Afryki, gdzie poznamy roślinność i zwierzęta zamieszkujące tamtejsze tereny. Podczas polsko-angielskiego projektu poznamy bliżej m.in. słonia, żyrafę, geparda, antylopę i lwa.
Dowiemy się, dlaczego kameleon zmienia kolor oraz po co wielbłądowi garby. Dzięki edukacyjnym filmom, usłyszymy odgłosy zwierząt.
Weźmiemy też udział w zabawach ruchowych i wcielimy się w poszczególne zwierzęta. Podczas projektu, stworzymy kolorowe papugi oraz kilkumetrowego węża. Wykonamy też doświadczenie „Color mixing’’.
Nie zabraknie również  polsko-angielskich opowiadań  i piosenek.
Zapowiada się dobra zabawa!
Zdjęcie LEKCJA O PAJĄKACH I MODLISZKACH 12 lipiec 2022 Czytaj więcej

Podczas pierwszego tygodnia projektu wakacyjnego, nasze Przedszkolaki miały okazję zobaczyć na żywo mieszkańców łąki – pająki i modliszki. Dzieci mogły przyjrzeć im się z bliska, a także wziąć je na rękę! Poza pająkami, występującymi na polskich łąkach, mogliśmy podziwiać również różne gatunki ptaszników. Dowiedzieliśmy się, czym się żywią pająki, a także co jest niezbędne, aby móc je hodować. To były bardzo ciekawe zajęcia!

Zdjęcie PROJEKT WAKACYJNY - LIPIEC 2022r. 12 lipiec 2022 Czytaj więcej
Już w lipcu wspólnie przeniesiemy się na łąkę, by odkryć jej tajemnice. Podczas codziennych zajęć poznamy rośliny oraz zwierzęta, które ją zamieszkują. Nauczymy się angielskiego słownictwa związanego z florą łąki. Dzięki edukacyjnym filmom i prezentacjom, zobaczymy cykl życia motyla i muchy oraz usłyszymy odgłosy poszczególnych zwierząt. Dowiemy się jak ciężką ale ważną pracę wykonują mrówki i pszczoły.  
Wspólnie stworzymy kreatywne prace plastyczne oraz makiety zwierząt. Nie zabraknie wielu zabaw ruchowych oraz gier zespołowych. Dzieci będą miały również okazję, by zobaczyć na żywo patyczaki oraz różne gatunki pająków.
To będzie niezapomniana i pełna atrakcji przygoda!
Zdjęcie WYCIECZKA NA WARSZTATY CERAMICZNO-TEATRALNE 15 czerwiec 2022 Czytaj więcej
15 czerwca nasze Przedszkolaki wybiorą się na wycieczkę do teatru "Puntek" na warsztaty ceramiczno-teatralne. Dzieci będą mogły rozwinąć się arystycznie poprzez lepienie z gliny oraz przedstawiając scenki teatralne swoim Nauczycielom. Wszystko będzie odbywać się na świeżym powietrzu, co zbliży dzieci do natury. W przerwach pomiędzy warsztatami, dzieci będą mogły swobodnie bawić się na leśnym podwórku.
Zdjęcie BAJKOWO-BALONOWY DZIEŃ DZIECKA 01 czerwiec 2022 Czytaj więcej

1 czerwca z okazji święta wszystkich dzieci będziemy się bawić podczas wesołej dyskoteki. Każde dziecko będzie mogło wcielić się w swoją ulubioną postać z bajki. Nie zabraknie gier     
i zabaw oraz drobnych upominków dla każdego dziecka.

Zdjęcie DZIEŃ MAMY I TATY 24 maj 2022 Czytaj więcej

W dniach 25-27.05.2022r. w naszym Przedszkolu odbędą się występy z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci wystąpią przed swoimi ukochanymi rodzicami, aby uczcić ich święto oraz obdarują ich pięknymi, ręcznie wykonanymi prezentami. 

Zdjęcie BAL U PSZCZÓŁKI MAI 23 maj 2022 Czytaj więcej

23 maja z okazji Światowego Dnia Pszczół, w przedszkolu  odbędzie się „Bal u Pszczółki Mai”. Tego dnia w żółtych strojach, będziemy się bawić podczas dyskoteki.
Nie zabraknie tematycznych gier i zabaw ruchowych.

To będzie niesamowity dzień!

Zdjęcie Jestem Polką i Polakiem 25 kwiecień 2022 Czytaj więcej

28 i 29 kwietnia odbędą się zajęcia pt. „Jestem Polką i Polakiem”, które mają na celu poszerzanie wiedzy na temat historii naszego kraju. Dzieci dowiedzą się czym jest patriotyzm, posłuchają Hymnu Polski, zapoznają się ze znaczeniem godła i flagi.
Nie zabraknie tematycznych prac plastycznych, podkreślających nadchodzące święta państwowe.

Zdjęcie DZIEŃ ZIEMI 11 kwiecień 2022 Czytaj więcej

22 kwietnia  obchodzić będziemy Dzień Ziemi. Podczas zajęć porozmawiamy o Naszej planecie, dowiemy się dlaczego musimy o nią dbać oraz  rozwiążemy zagadki związane ze środowiskiem. Na koniec wykonamy tematyczne prace plastyczne.

Zdjęcie WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE 11 kwiecień 2022 Czytaj więcej
Rozwijanie motoryki małej u dzieci jest bardzo ważne, dlatego też 11,13,15 kwietnia odbędą się warsztaty plastyczne. Podczas zajęć wykonamy kolorowe ozdoby, które udekorują domowe stoły wielkanocne.
Zdjęcie PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 21 marzec 2022 Czytaj więcej
21 marca wspólnie powitamy Pierwszy Dzień Wiosny.
Z tej okazji Przedszkolaki obejrzą  przedstawienie przygotowane przez Nauczycieli.
Zdjęcie DZIEŃ ŚW. PATRYKA 07 marzec 2022 Czytaj więcej
17 marca obchodzić będziemy  ,,Dzień Świętego Patryka”
Tego dnia dzieci dowiedzą się kim jest Leprechaun, poznają symbol Irlandii oraz usłyszą wiele ciekawostek związanych z kulturą. Jako, że kolorem tego dnia jest zielony, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii, prosimy, aby dzieci miały na sobie elementy ubioru w tym kolorze.
Zdjęcie DZIEŃ DINOZAURA 27 styczeń 2022 Czytaj więcej

25 lutego obchodzić będziemy "Dzień dinozaura".                                                                                                                                                                                                                        Na zajęciach powiemy o gatunkach dinozaurów. Dowiemy się kiedy i dlaczego wyginęły, czym się żywiły oraz jakie środowisko zamieszkiwały. Na podstawie zdjęć, wymienimy cechy wyglądu każdego z nich.

Zdjęcie BAL WALENTYNKOWY 27 styczeń 2022 Czytaj więcej
14 lutego w przedszkolu odbędzie się Bal Walentynkowy.
Tego dnia czerwonych strojach, będziemy się bawić podczas walentynkowej dyskoteki. Nie zabraknie tematycznych zabaw ruchowych.
To będzie niesamowity dzień!
Zdjęcie DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA 19 styczeń 2022 Czytaj więcej
17 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Na zajęciach zapoznaliśmy się z książeczkami, których głównym bohaterem jest Kubuś Puchatek oraz wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne, wpólnie z Kubusiem robiliśmy ćwiczenia ruchowe oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Stumilowego Lasu. 
Zdjęcie SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 19 styczeń 2022 Czytaj więcej
7 grudnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość. Dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem, który dla wszystkich przywózł podarunki.
To był ekscytujący dzień.
Zdjęcie Andrzejki (3-6-latki) 16 listopad 2021 Czytaj więcej
Na zakończenie listopada przedszkolaki zapoznają się z tradycją Andrzejkową. 30 listopada, na zajęciach porozmawiają o wróżbach oraz stworzą prace plastyczne, których motywem przewodnim będą wróżby woskowe.
To będzie fantastyczny dzień!
Zdjęcie TEATRZYK ANGLOJĘZYCZNY (3-6-LATKI) 16 listopad 2021 Czytaj więcej
10 listopada dzieci przeniosły się do świata bajek i wyruszyły w podróż do Londynu. Podczas teatrzyku anglojęzycznego razem z kotem poznali charakterystyczne dla Londynu miejsca. Wybrali się do pałacu królowej oraz obserwowali pracę Sherlocka Holmesa, który ze swoją lupą poszukiwał śladów zaginionego królika.
To był fascynujący dzień!
Zdjęcie Teatrzyk (3-6-latki) 19 październik 2021 Czytaj więcej
20 października przedszkolaki będą miały możliwość obejrzenia spektaklu, ponieważ do naszego Przedszkola przyjedzie teatrzyk. Przesłaniem przedstawioneo spektaklu będzie, aby umieć śmiać  się z samego siebie, a nie tylko z innych. Zobaczymy przygody sympatycznego smoka Teodora, który zostaje oskarżony o kradzież królewskiego berła. Chcąc udowodnić swoją niewinność wyrusza w drogę,
aby je odnaleźć. Niestety nasz Smok jest wielkim łakomczuchem, je dużo słodyczy i ma problemy z zębami. Dzieci będą aktywnie uczestniczyć w spektaklu, odpowiadając na zadane im pytania.
Zdjęcie Yoga&Music (3-6-latki) 19 październik 2021 Czytaj więcej

18 października na naszych przedszkolaków czekało wiele ciekawych zadań. Zaczęliśmy od muzycznej rozgrzewki w języku angielskim.
Następnie przeszliśmy do głównego etapu naszego projektu czyli ćwiczenia jogi. Podczas tych zajęć do naszej zabawy dołączaliśmy słownictwo związane ze świętem Haloween. Wspólnie z naszymi przedszkolakami zrobiliśmy krótkie ćwiczenia  dynamiczne, a następnie zrelaksowaliśmy się podczas halloweenowej medytacji.
Przez całe zajęcia grała nam muzyka w języku angielskim!

Zdjęcie Dzień Poczty Polskiej 19 październik 2021 Czytaj więcej
18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej
W tym dniu zapoznaliśmy się z zawodem listonosza oraz dowiedzieliśmy się jak wysyłać listy. Na zajęciach napisaliśmy list do mamy i taty oraz zabudowaliśmy makietę poczty. To był bardzo ciekawy dzień.
Zdjęcie Wycieczka do Czarnowa nad Bugiem 23 wrzesień 2021 Czytaj więcej
W tym miesiącu przedszkolaki wyruszyły na wesołą eskapadę.
Spędziły dzień na mazowieckiej wsi. Podczas tego pobytu  uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach i projektach multimedialnych oraz miały bezpośredni  kontakt ze zwierzętami. To była fantastyczna przygoda.
Zdjęcie SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ 15 wrzesień 2021 Czytaj więcej
9 września przedszkolaki spotkały się z Panią Pielęgniarką. Dzieci zapozanały się jak wygląda praca pielęgniarki oraz jakie zadania należą do jej obowiązków. Dowiedziały się jakie przedmioty potrzebne są jej do pracy oraz jak wygląda pielęgniarski strój.
Zdjęcie Dzień Pierwszej Pomocy 15 wrzesień 2021 Czytaj więcej

8 września ochodziliśmy Dzień Pierwszej Pomocy. W tym dniu przedszkolaki spotkały się z doświadczonymi ratownikami medycznymi, którzy pokazali im profesjonalny sprzęt medyczny. Dzieci nauczyły się także numeru ratunkowego 112. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia karetki pogotowia oraz usłyszenia jej sygnałów.Zdjęcie Projekt wakacyjny! - Lipiec 2021r. 16 sierpień 2021 Czytaj więcej

Lipiec już za nami, a wraz z nim koniec pierwszej połowy projektu wakacyjnego.
W tym czasie odbyły się projekty pt. „Wehikuł czasu” oraz „Z wizytą w kosmosie”.
Dzieci, podczas tych zajęć dowiedziały się, jak wyglądało życie od czasów prehistorii aż do współczesności, poznawały również wynalazki każdej ery.
Podczas projektu pt. „Z wizytą w kosmosie” Przedszkolaki dowiedziały się, co znajduje się w kosmosie oraz czym jest Droga Mleczna. Poznały również słynnego Polaka, który wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię – Mikołaja Kopernika.
Był to bardzo pracowity czas, przepełniony wieloma nowymi informacjami.
c_120_120_16777215_00_images_594_IMG_7009.jpeg
c_120_120_16777215_00_images_594_IMG_8911.jpg
c_120_120_16777215_00_images_594_IMG_9019.jpeg
c_120_120_16777215_00_images_594_IMG_9372.jpg
c_120_120_16777215_00_images_594_IMG_9419.jpg

Zdjęcie SPOTKANIE Z KOTAMI TERAPEUTYCZNYMI! 13 sierpień 2021 Czytaj więcej
W dniach 2 oraz 9 sierpnia nasze Przedszkole odwiedziły koty terapeutyczne – Koksik i Pela! Dzieci podczas tego spotkania miały możliwość pogłaskania oraz nakarmienia zwierząt. Dowiedziały się jak zbudowany jest kot i dlaczego zawsze spada na cztery łapy.

To było bardzo ciekawe i rozwijające spotkanie!
c_120_120_16777215_00_images_595_image_50412545.JPG
c_120_120_16777215_00_images_595_image_50449921.JPG
c_120_120_16777215_00_images_595_image_50457601.JPG

Zdjęcie Spotkanie z Alpakami! 22 czerwiec 2021 Czytaj więcej
W tym miesiącu naszych podopiecznych odwiedzą niezwykli goście! Do Przedszkola przyjadą alpaki! Dzieci będą mogły zobaczyć je z bliska, pogłaskać i dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. To będzie bardzo ekscytujący i ciekawy dzień! Poniżej przedstawiamy terminy spotkań Przedszkolaków ze zwierzętami.
c_120_120_16777215_00_images_596alpaki_20210622_101427.jpgc_120_120_16777215_00_images_596alpaki_20210622_100554.jpgc_120_120_16777215_00_images_596alpaki_20210622_100624.jpgc_120_120_16777215_00_images_596alpaki_image_67209217.JPGc_120_120_16777215_00_images_596alpaki_image_67233793.JPG

Zdjęcie Święto Muzyki! 21 czerwiec 2021 Czytaj więcej
21 czerwca na całym świecie obchodzone jest Święto Muzyki. W tym wspaniałym dniu nasi podopieczni będą mieli okazję poznać różnorodność i bogactwo instrumentów muzycznych oraz usłyszeć ich brzmienie. Czeka nas muzyczna podróż w odległą krainę dźwięków, nut i melodii. Tego dnia na nasze dzieci czeka międzygrupowy Konkurs Karaoke oraz zabawa taneczna!
Zdjęcie Power Of Music! 18 czerwiec 2021 Czytaj więcej
Czerwcowe piątki przepełnione będą muzyczną radością. Wspólnie porozmawiamy o instrumentach, które poznaliśmy do tej pory, starając odgadnąć ich brzmienie oraz wygląd. Weźmiemy udział w wielu zabawach i Wielkim Quizie o instrumentach.
Zdjęcie Story Time! 18 czerwiec 2021 Czytaj więcej
W każdy czerwcowy piątek dzieci podsumują poznane do tej pory historie oraz opowieści. Sprawdzimy czy pamiętają wcześniej poznanych bohaterów oraz przygody, które im się przytrafiły.
Zdjęcie Mały Przedsiębiorca! 17 czerwiec 2021 Czytaj więcej
17 czerwca podczas projektu Mały przedsiębiorca przeniosą się w podróż do banku, razem z rodziną ,,Finansiaków". Uświadomią sobie jego rolę i znaczenie oraz przybliżą takie pojęcia jak: karta płatnicza, konto bankowe i przelew internetowy. Odpowiedzą na pytanie czy dzieci także mogą mieć własne konto bankowe. Zajęcia podsumuje wykonanie projektu swojej karty płatniczej.
Zdjęcie Zakończenie Roku Przedszkolnego Klasy "0" + Cyferkowe Nocowanie w Akadero! 11 czerwiec 2021 Czytaj więcej

Wspaniały czas w Akadero dla Naszych Najstarszych powoli dobiega końca! Ciocie z grupy 11 czerwca (piątek), zapraszają wszystkie chętne Cyferki do wspólnego nocowania w Akadero!
Będzie to czas w pełni poświęcony grupie, gdzie będziemy wspominać minione wydarzenia, wycieczki i wspólnie spędzony czas! Nie zabraknie aktywności ruchowych, zabaw oraz wielu rozmów!

11 czerwca jest równocześnie dniem Zakończenia Roku Przedszkolnego dla Cyferek.
c_120_120_16777215_00_images_597_IMG_6686.jpgc_120_120_16777215_00_images_597_IMG_6685.jpgc_120_120_16777215_00_images_597_IMG_20210611_215942.jpgc_120_120_16777215_00_images_597_IMG_20210611_215915.jpgc_120_120_16777215_00_images_597_IMG_20210611_215806.jpg

Zdjęcie Światowy Dzień Oceanów! 08 czerwiec 2021 Czytaj więcej
Co roku 8 czerwca w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Oceanów! To wydarzenie przypomina, że oceany są skomplikowanym i kruchym organizmem, wciąż pełnym tajemnic. Tego dnia czekało nas wiele aktywności związanych z obchodzonym świętem! Wzieliśmy udział w grach, odkryliśmy magiczne głębiny wód i świetnie się przy tym bawiliśmy!
c_120_120_16777215_00_images_598_gwedv.jpgc_120_120_16777215_00_images_598_ssgsg.jpgc_120_120_16777215_00_images_598_gwdsvc.jpgc_120_120_16777215_00_images_598_cnvxcn.jpgc_120_120_16777215_00_images_598_IMG_8172.jpg

Zdjęcie Shake Your Body! 27 maj 2021 Czytaj więcej
27 maja Przedszkolaki będą tańczyć do lubianej przez wszystkie dzieci piosenki - I’m a Gummy Bear. Do gimnastyki dołączymy słownictwo dotyczące różnych słodkości! Po rozgrzewce przejdziemy do głównego etapu naszego projektu, czyli nauki układu tanecznego
Zdjęcie Dzień Kosmosu! 21 maj 2021 Czytaj więcej
Już 21 maja wspólnie wybraliśmy się w niesamowitą podróż! Odkryliśmy odległy i fascynujący świat kosmosu! Poznaliśmy nazwy planet wchodzących w skład Układu Słonecznego oraz nauczyliśmy się je rozpoznawać! Odpowiedzieliśmy sobie na wiele ciekawych i nurtujących nas pytań. Czekały nas także tematyczne zabawy, piosenki oraz prace plastyczne!
c_120_120_16777215_00_images_599_thyjtr.JPGc_120_120_16777215_00_images_599_IMG_7560.jpgc_120_120_16777215_00_images_599_image_50390017.JPGc_120_120_16777215_00_images_599_image_50415105.JPGc_120_120_16777215_00_images_599_image_6483441.JPG
Zdjęcie Zmysłoplastyka! 20 maj 2021 Czytaj więcej
20 maja w kolejnym etapie zajęć ze zmysłoplastyki, dzieci zapoznały nowe techniki malarskie. Tego dnia czekało nas mnóstwo zabawy z użyciem materiałów spożywczych, które można spotkać w każdej kuchni. Wspólnie wykonaliśmy żelowe gniotki! Ta zabawa nauczyła dzieci, że można samodzielnie stworzyć zabawkę z produktów spożywczych!
20 maja w ramach tego samego projektu, dzieci 2-3-letnie odkryły niesamowite możliwości gliny! Stworzyliśmy rzeźby, pobudzając przy tym kreatywność oraz ogromne zasoby dziecięcej wyobraźni. Wszystko to odbyło się przy dźwiękach muzyki klasycznej. Był to doskonały sposób na wyciszenie emocji i spożytkowanie nadmiaru energii. Dodatkowo bardzo dobrze wpłynęło to na doskonalenie sprawności rączek i palców. W ten sposób każdego z naszych artystów przygotowaliśmy do dalszych etapów nauki pisania!
c_120_120_16777215_00_images_599_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_599_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_599_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_599_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_599_2.JPG

Zdjęcie Autorzy Dzieciom! 12 maj 2021 Czytaj więcej
12 maja na 4-latki czekał kolejny, wesoły utwór pt. „Biedronka” autorstwa Michała Jankowiaka. Odpowiedzieliśmy sobie na pytania dotyczące wiersza, stworzyliśmy własne biedronki, a także wzieliśmy udział w zabawach ruchowych i matematycznych, które były nawiązaniem do biedronkowych kropek!
c_120_120_16777215_00_images_600_image_50431745.JPGc_120_120_16777215_00_images_600_image_50442753.JPGc_120_120_16777215_00_images_600_image_50430977.JPGc_120_120_16777215_00_images_600_image_50426369.JPGc_120_120_16777215_00_images_600_asdasd.JPG
Zdjęcie Kodowanie na dywanie! 28 kwiecień 2021 Czytaj więcej

28 kwietnia nasze przedszkolaki w ramach projektu "Kodowanie na dywanie" rozmawiały o barwach i symbolach narodowych. Czekały na nich również aktywności okołoprogramistyczne - odszyfrowanie hasła, układanie wzoru według podanej instrukcji oraz programowanie drogi prowadzącej do flagi. To był dzień pełen wyzwań!
c_120_120_16777215_00_images_601-kodowanie_IMG_6741.jpgc_120_120_16777215_00_images_601-kodowanie_IMG_6772.jpgc_120_120_16777215_00_images_601-kodowanie_IMG_6734.jpgc_120_120_16777215_00_images_601-kodowanie_IMG_6763.jpgc_120_120_16777215_00_images_601-kodowanie_IMG_6731.jpg

Zdjęcie Domowe Akadero! 13 kwiecień 2021 Czytaj więcej

W związku z decyzją o zamknięciu przedszkoli i żłobków, zespół Akadero rozpoczął nauczanie zdalne!
Dzieci biorą udział w lekcjach online z języka polskiego oraz angielskiego, pogłębiając swoją wiedzę, ucząc się nowych rzeczy a także dobrze się przy tym bawiąc! Nasza Kadra Nauczycielska wykorzystując ciekawe materiały i pomoce do prowadzenia zajęć, codziennie zachęca naszych podopiecznych do czynnego brania udziału w lekcjach online!
c_120_120_16777215_00_images_602-domoweakadero_IMG_6182.jpgc_120_120_16777215_00_images_602-domoweakadero_IMG_6196.jpgc_120_120_16777215_00_images_602-domoweakadero_image_50739457.JPGc_120_120_16777215_00_images_602-domoweakadero_image_67200001.JPGc_120_120_16777215_00_images_602-domoweakadero_image_72192707.JPG


Zdjęcie Pierwszy Dzień Wiosny! 22 marzec 2021 Czytaj więcej
22 marca wspólnie pożegnaliśmy mroźną zimę, aby z radością powitać nadchodzącą, kolorową wiosnę! Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji! W zbliżający się, wiosenny czas, wprowadziły nas tematyczne gry i zabawy. Dla Przedszkolaków przygotwoane było  również prawdziwe wyzwanie - wiosenne porządki w salach oraz pierwsze sadzenie roślinek, w stworzonych przez dzieci kącikach przyrody!
c_120_120_16777215_00_images_603-zdj_Strona-WWW-2.jpegc_120_120_16777215_00_images_603-zdj_Strona-WWW-1.jpgc_120_120_16777215_00_images_603-zdj_Strona-WWW-1.jpegc_120_120_16777215_00_images_603-zdj_Strona-WWW-2.jpgc_120_120_16777215_00_images_603-zdj_Strona-WWW-3.jpg
Zdjęcie Saint Patrick's Day! 17 marzec 2021 Czytaj więcej
17 marca w naszym Przedszkolu, podczas zajęć z języka angielskiego wspólnie celebrowaliśmy irlandzkie święto narodowe! Dowiedzieliśmy się kim był Święty Patryk, wysłuchaliśmy legendy o magicznym skrzacie oraz wzieliśmy udział w zabawach, związanych z tym świętem. Miłym zaakcentowaniem dnia patrona, był zielony element garderoby u dzieci!
c_120_120_16777215_00_images_604_3.jpegc_120_120_16777215_00_images_604_1.jpegc_120_120_16777215_00_images_604_2.jpeg

Zdjęcie Spotkanie z kurczaczkami! 16 marzec 2021 Czytaj więcej
16 oraz 18 marca na dzieci czekało spotkanie z małymi kurczaczkami! Nasze Przedszkole i Żłobek odwiedzili maleńkie zwierzątka, wraz ze swoją opiekunką, która przybliżyła dzieciom warunki życia kurcząt. Nawiązując do zbliżającej się Wielkiej Nocy, dzieci miały możliwość poznać nieodłączny symbol tych Świąt na własne oczy!
c_120_120_16777215_00_images_604_1FF9413B-EC56-4361-87D0-C3E19523D2AA_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_604_20210318_101754.jpgc_120_120_16777215_00_images_604_76CBCB34-6D19-4F92-A21D-ACBE915FCA96_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_604_image_50381057.JPGc_120_120_16777215_00_images_604_rdty.jpg

Zdjęcie Shake Your Body! 11 marzec 2021 Czytaj więcej

11 marca nasze Przedszkolaki przeniosły się do Irlandii i nauczyły się irlandzkiego układu tanecznego – shamrock beat.
Do gimnastyki dołączyliśmy angielskie słownictwo dotyczące zbliżającego się Dnia Świętego Patryka!
Tego dnia towarzyszyła nam radosna, irlandzka muzyka. Było bardzo skocznie i zabawnie!
c_120_120_16777215_00_images_605_IMG_3155.jpegc_120_120_16777215_00_images_605_IMG_3141.jpegc_120_120_16777215_00_images_605_IMG_3199.jpegc_120_120_16777215_00_images_605_IMG_3195.jpegc_120_120_16777215_00_images_605_IMG_3147.jpeg

Zdjęcie Kodowanie na dywanie! 03 marzec 2021 Czytaj więcej
3 marca nasze Przedszkolaki wzięły udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu „Kodowanie na dywanie”! Dzieci miały za zadanie tworzyć kody w zespołach, a następnie porównywać wszystkie zaproponowane rozwiązania. Czekało je również kodowanie drogi Ozobota, przy pomocy sekwencji kolorów, dzięki czemu utrwaliliśmy poznane wiadomości, ale również przećwiczyliśmy umiejętności pracy zespołowej i logicznego myślenia. To był dzień pełen wyzwań i świetnej zabawy!
c_120_120_16777215_00_images_606_go.jpgc_120_120_16777215_00_images_606_sdf.jpgc_120_120_16777215_00_images_606_22.jpgc_120_120_16777215_00_images_606_33.jpgc_120_120_16777215_00_images_606_11.jpg
Zdjęcie Zapoznanie z Zawodem! 25 luty 2021 Czytaj więcej
25 lutego dowiedzieliśmy się, na czym polega praca krawcowej! Wysłuchaliśmy wiersza i rozwiązania zagadek związanych z przyborami krawieckimi. Dzięki zabawie manualnej - przewlekanie włóczki, mieliśmy okazję wczuć się w role krawca, a przy pomocy zmysłu dotyku, podjęliśmy wyzwanie, aby odgadnąć jego atrybuty. Na zakończenie staliśmy się projektantami mody. Stworzymyliśmy grupową pracę plastyczną - strój dla chłopca i dziewczynki, wykorzystując do tego różnorodne materiały!
c_120_120_16777215_00_images_607_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_607_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_607_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_607_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_607_5.jpg
Zdjęcie Little Genius! 24 luty 2021 Czytaj więcej
24 lutego czekała nas kolejna dawka eksperymentów! Grupa 4-latków poznała sekretny świat wody - niezbędnego element naszego życia! Wspólnie omówiliśmy jej właściwości, stany, a nawet spróbowaliśmy rozpuścić różne substancje! Wykonaliśmy także inne eksperymenty, takie jak kolorowy deszcz, tęcza i wiele więcej, równie zaskakujących! Tego samego dnia, tematem projektu w grupie 3-latków było powietrze – dzieci poznały jego budowę oraz właściwości. Wspólnie przyglądaliśmy się doświadczeniom i obserwowaliśmy jaki wpływ na powietrze ma dane otoczenie!
c_120_120_16777215_00_images_607_IMG_2609.jpg
c_120_120_16777215_00_images_607_IMG_2560.jpg
Zdjęcie Valentine's Day! 15 luty 2021 Czytaj więcej
14 lutego obchodzone jest coroczne święto zakochanych! W poniedziałek (15 luty) w naszym Przedszkolu nie zabrakło rozmów
o ważnych wartościach, takich jak miłość, przyjaźń czy szczęście. Poznaliśmy tradycje walentynkowe, zaśpiewamy wesołe piosenki, a także wspólnie się bawiliśmy! Czekał nas również tematyczny Quiz oraz wiele nowych, angielskich zwrotów związanych z tym świętem! Cieszy nas fakt, że tyle dzieci, zaakcentowało ten dzień, czerwonym elementem garderoby!
c_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_ED644EBD-B2E0-464D-A1CC-46A8EDFC8D1A_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_27C5AB95-94E8-4489-A644-5EFDCBDD94D8_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_1613386039399.jpgc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_289182E2-E52E-4ED0-9AA9-30FDCE772DC7_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_A201910B-5D79-4BAF-B2EF-FBCC482DA77D_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_C63B56E3-2483-4A84-8C33-1CDA7C548A91_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_IMG_3310.jpgc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_IMG_3386.jpgc_120_120_16777215_00_images_608-walentynki_1613467707564.jpg

Zdjęcie Mały Przedsiębiorca! 10 luty 2021 Czytaj więcej
10 lutego przenieśliśmy się w podróż po sklepie. Zabawa ta pozwoliła nam na wcielenie się w rolę dorosłych,
a dzięki zastosowaniu różnych akcesoriów, zapewniła mnóstwo frajdy.
Dzieci bawiąc się zabawkową kasą fiskalną,
 mogły rozwijać przede wszystkim swoją wyobraźnię i nauczyć się odpowiednich zachowań społecznych. Dowiedzieli się na czym polegają ceny, czym różnią się monety od banknotów, jakie produkty możemy kupić a także, jak zachowywać się w czasie zakupów. To był dzień pełen znakomitej zabawy!
c_120_120_16777215_00_images_609-projekty_66D81BA7-04B1-416F-919A-329D6595B273_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_609-projekty_86037C4B-1B31-43A7-87BF-A7C7DF2ABE7B_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_609-projekty_9854A8B8-C2C7-4B5B-A81B-EB18934BACF7_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_609-projekty_BA35350A-F355-46BE-9976-E9178E0E1801_1_201_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_609-projekty_E1FD8CC7-5483-4A2B-9D07-A931DFF307F7_1_201_a.jpeg


Zdjęcie Let's Count! 08 luty 2021 Czytaj więcej
8 lutego czeka na nas „Wielkie eksperymentowanie”! W trakcie zajęć dzieci będą miały możliwość samodzielnie porównać długość różnych przedmiotów, oraz sprawdzić czy przy zmianie kształtu zmienia się ich długość.
Wspólnie zaśpiewamy naszą ulubioną piosenkę  „How many fingers?”. Na podsumowanie zdobytej wiedzy dzieci wykonają pracę plastyczną. To będzie niezapomniane doświadczenie!
c_120_120_16777215_00_images_610-letscount_C01E717A-D229-43A5-A122-12C16257DBBB.jpegc_120_120_16777215_00_images_610-letscount_98DFED02-75EA-4C03-9AC1-5066816D05E6.jpegc_120_120_16777215_00_images_610-letscount_F0953A99-E3A4-40D8-BE60-3CA6248043DC.jpegc_120_120_16777215_00_images_610-letscount_8474516D-09E3-475D-BAB2-F36A0DF5B626.jpegc_120_120_16777215_00_images_610-letscount_478A3750-5194-429E-A6E9-03187607F6DD_1_201_a.jpeg
Zdjęcie Autorzy Dzieciom! 28 styczeń 2021 Czytaj więcej
28 stycznia (czwartek) 3-latki wraz z Julianem Tuwimem wybrały się w odwiedziny do Pana Hilarego. Dowiedzieliśmy się, co zgubił i czy udało mu się to znaleźć. Poznamliśmy także różne rodzaje okularów i zgadywaliśmy się do czego one służą. Podczas zabawy „ciepło - zimno” wspólnymi siłami odszukaliśmy ukryte skarby. Na koniec samodzielnie wykonaliśmy własne okulary.

Tego samego dnia 4-latki zapoznały się z tym samym wierszem. Czekała ich zabawa w teatrzyk, gdzie wkładając okulary na nos, próbowali odegrać scenki z wiersza!
c_120_120_16777215_00_images_611-okulary_IMG_2409.JPGc_120_120_16777215_00_images_611-okulary_IMG_2420.JPGc_120_120_16777215_00_images_611-okulary_dfg.jpgc_120_120_16777215_00_images_611-okulary_gnvb.jpgc_120_120_16777215_00_images_611-okulary_jfj.jpg
Zdjęcie Kodowanie na dywanie! 21 styczeń 2021 Czytaj więcej

21 stycznia (czwartek) nasze Przedszkolaki ponownie wzieły udział w projekcie "Kodowanie na dywanie"! Naszą zabawę zaczęliśmy na macie, na której odtworzyliśmy kod z instrukcji za pomocą kubeczków! Udało nam się nawet odczytać ukryte hasło!
Następnie poznaliśmy naszego nowego kolegę-Ozobota! Wspólnie odkrywaliśmy jego funkcje, a także dowiedziliśmy się jak można zakodować dla niego przeróżne trasy! To była niesamowita przygoda!
c_120_120_16777215_00_images_612-kodowanie_img_20210121_134552.jpgc_120_120_16777215_00_images_612-kodowanie_img_20210121_135622.jpgc_120_120_16777215_00_images_612-kodowanie_img_20210121_140128.jpgc_120_120_16777215_00_images_612-kodowanie_img_20210121_183304.jpgc_120_120_16777215_00_images_612-kodowanie_140522619_779533172650563_7940155596717317494_n.jpg

Zdjęcie Bal Karnawałowy! 19 styczeń 2021 Czytaj więcej
19 stycznia (wtorek) w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, który okazał się dla Przedszkolaków niezwykłym wydarzeniem, na które wyczekiwali przez wiele tygodni! Tego dnia wszyscy uczestnicy zabawy, dzięki ciekawym strojom, wcielili się w ulubione postacie z bajek. Przy rytmach muzyki nie zabrakło wspaniałej, radosnej zabawy!
c_120_120_16777215_00_images_613-bal_Akadero_Costume_Party_2021_2-min1.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_Akadero_Costume_Party_2021_63-min1.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_Akadero_Costume_Party_2021_30-min1.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_Akadero_Costume_Party_2021_25-min1.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_Akadero_Costume_Party_2021_10-min1.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_20210119_211907.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_20210119_211932.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_20210119_212300-01.jpegc_120_120_16777215_00_images_613-bal_20210120_084241.jpgc_120_120_16777215_00_images_613-bal_IMG_2167.JPG
Zdjęcie Projekt Feryjny! 07 styczeń 2021 Czytaj więcej

Już od 4 stycznia w naszym Przedszkolu realizowany będzie projekt feryjny!

3-latki odbędą podróż do  „Krainy zmysłów”. Zwykle kiedy dziecko może czegoś dotknąć, coś poczuć, zobaczyć albo usłyszeć, łatwiej przyswaja wiedzę! W ramach projektu, dzieci będą brały udział w ekspedycji w głąb następujących zmysłów: słuch, węch, dotyk, smak i wzrok.

4-latki w pierwszym tygodniu ferii zaczną od projektu pt. „W krainie emocji i uczuć”. Przez cały tydzień wspólnie będziemy uczyć się rozpoznawać i nazywać emocje (radość, smutek, złość, strach). Poprzez zabawy poznamy sposoby wyrażania swoich uczuć w odpowiedni sposób, a także nauczymy się, jak radzić sobie ze swoimi uczuciami.
Podczas projektu nie zabraknie ciekawych zabaw pantomimicznych oraz prac plastycznych!

W drugim tygodniu ferii, wcielimy się w ciekawskich poszukiwaczy przeszłości! Wyruszymy w daleką podróż w czasie, cofniemy się do lat dzieciństwa naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Zapoznamy się z przedmiotami, które na przestrzeni lat nieco się zmieniły i przez to stały się pamiątką mijającego czasu. Każdy dzień zaobfituje w ciekawe zabawy i prace plastyczne!

5-6-latki wezmą udział w projekcie pt. „Moje ciało”, którego głównym celem jest wzbogacenie wiedzy dzieci o budowie i funkcjonowaniu niektórych części ciała człowieka, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz prowadzenie eksperymentów i obserwacji w formie zabawy. Odpowiemy na pytanie: Co należy robić, żeby być zdrowym? Poznamy świat przez zmysły – wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Stworzymy kąciki do zabaw, prace plastyczne, wykonamy piramidę żywienia oraz talerz żywienia. W trakcie realizacji projektu dzieci wzbogacą zasób słownictwa w zakresie budowy i funkcjonowania ciała człowieka. Omówimy poszczególne części ciała wykonując plakaty.
c_120_120_16777215_00_images_616-projekt-feryjny_IMG-8500.jpgc_120_120_16777215_00_images_616-projekt-feryjny_20210105_103115.jpgc_120_120_16777215_00_images_616-projekt-feryjny_20210105_103624.jpgc_120_120_16777215_00_images_616-projekt-feryjny_136941361_753800965560197_8058728887287752088_n.jpgc_120_120_16777215_00_images_616-projekt-feryjny_136647493_388570195769934_4481878377999094700_n.jpg

Zdjęcie Świąteczne występy Przedszkolaków! 18 grudzień 2020 Czytaj więcej
W dniach 15,17,18 grudnia (wtorek, czwartek, piątek) w Naszym Przedszkolu odbywały świąteczne występy Dzieci, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń!
c_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5282.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5305.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5345.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5457.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5469.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5585.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5653.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5740.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5970.jpgc_120_120_16777215_00_images_614-jaselka_1Y5A5752.jpg
Zdjęcie Little Genius! 3-4-latki 18 listopad 2020 Czytaj więcej
W tym miesiącu tematem naszego projektu w grupie 3-latków była woda - niezbędny element naszego życia! Dnia 18 listopada (środa) wspólnie omówiliśmy właściwości wody, jej stany, spróbowaliśmy rozpuścić różne substancje i wykonaliśmy inne eksperymenty z wodą, takie jak kolorowy deszcz, tęcza z wody i inne.

Tego samego dnia, tematem projektu w grupie 4-latków było powietrze – dzieci poznały jego budowę oraz właściwości. Wspólnie przyglądaliśmy się doświadczeniom i obserwowaliśmy jaki wpływ na powietrze ma dane otoczenie. Na Dzieci czekała również zabawa, w której zamieniali się w cząsteczki powietrza!
c_120_120_16777215_00_images_620-little-genius_20201118_114705.jpgc_120_120_16777215_00_images_620-little-genius_20201118_131402.jpgc_120_120_16777215_00_images_620-little-genius_IMG-7738.jpgc_120_120_16777215_00_images_620-little-genius_IMG-7718.jpgc_120_120_16777215_00_images_620-little-genius_IMG-7728.jpg
Zdjęcie Święto Dyni! 04 listopad 2020 Czytaj więcej
4 listopada (środa) na naszych Przedszkolaków czekało fantastyczne wydarzenie – Dzień Dyni! W tym szczególnym dniu dzieci zapoznały się z królową warzyw, poznając jej wszystkie sekrety! Czekały nas tematyczne gry i zabawy, dyniowy eksperyment, nowe angielskie słownictwo, degustacja pestek dyni a nawet dyniowe kręgle! Cały dzień przepełniony był zabawą oraz wesołą muzyką! Wby uwiecznić to święto, Dzieci miały pomarańczowy element garderoby!
c_120_120_16777215_00_images_621-zdj-zlobek_IMG_20201104_094921.jpgc_120_120_16777215_00_images_621-zdj-zlobek_4D3BA6F3-87CC-49B2-B20D-133ED6BEB974.jpegc_120_120_16777215_00_images_621-zdj-zlobek_IMG_8820.JPGc_120_120_16777215_00_images_621-zdj-zlobek_FC186C81-CF11-4908-B664-4A80D6074478.jpegc_120_120_16777215_00_images_621-zdj-zlobek_IMG_20201104_100700.jpg
Zdjęcie LET'S COUNT -5-6-LATKI 02 listopad 2020 Czytaj więcej
Dnia 2 listopada (poniedziałek) w ramach naszego projektu „Let’s count!” doskonaliliśmy umiejętność dodawania oraz odejmowania podczas zabawy „Ptaki na drzewie” i to w języku angielskim! Nauczyliśmy się nowej piosenki „How many fingers?”. Na koniec zajęć stworzyliśmy wspólną pracę plastyczną. To była fantastyczna i ciekawa przygoda!
c_120_120_16777215_00_images_622-listopad_IMG_20201102_094341.jpgc_120_120_16777215_00_images_622-listopad_IMG_2210.jpgc_120_120_16777215_00_images_622-listopad_IMG_2214.jpgc_120_120_16777215_00_images_622-listopad_IMG_20201102_095157.jpg
Zdjęcie Pasowanie na przedszkolaka! 29 październik 2020 Czytaj więcej
Dnia 29 października na naszych najmłodszych Przedszkolaków czekało niezwykle ważne wydarzenie!
Dzieci zmieniły się w prawdziwych aktorów i zaprezentowali swoje umiejętności, w postaci odśpiewanych piosenek i wyrecytowanych wierszyków, a to wszystko dostępne było dla Rodziców jako livestream!
Swoje niezapomniane, pierwsze wystąpienie oraz Mianowanie na Przedszkolaka Akadero, w pięknych strojach odbywała grupa Melodyjek oraz Pastelek! Witajcie w Przedszkolu!
c_120_120_16777215_00_images_618-pasowanie_1Y5A4520.jpg


Zdjęcie Zmysłoplastyka! - 2-3-latki 08 październik 2020 Czytaj więcej

Motywem przewodnim w tym miesiącu była piękna jesień!
8 października 2-3-latki przy dźwiękach muzyki wykonały piękne, kolorowe drzewa, używając do tego aromatycznych przypraw! Była to ciekawa lekcja, pobudzająca wszystkie zmysły. 
Dzieci miały możliwość posmakować niektórych przypraw, a także nauczyły się je rozróżniać po wyglądzie i zapachu.
c_120_120_16777215_00_images_623-L_20201008_104206.jpgc_120_120_16777215_00_images_623-L_20201008_102130.jpgc_120_120_16777215_00_images_623-L_20201008_103647.jpgc_120_120_16777215_00_images_623-L_IMG-6641.jpgc_120_120_16777215_00_images_623-L_IMG-6642.jpg

Zdjęcie MALI PRZYJACIELE ZWIERZĄT! - 2-LATKI 01 październik 2020 Czytaj więcej
1 października spotkaliśmy się z kolejną odsłoną projektu o zwierzętach!
Wspólnie przeżyliśmy ekscytującą przygodę z nowym gościem, który nas odwiedził. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na naszego małego przyjaciela, aż w końcu powitaliśmy młodego królika! Tego dnia dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na jego temat – co lubi jeść, jak się porusza, jak dbać o to, aby było mu z nami dobrze. Oczywiście nie zabrakło wielu zabaw tematycznych, zabawy w małe króliczki a nawet stworzykliśmy wielkobarwną pracę plastyczną, poświęconą naszemu bohaterowi!
c_120_120_16777215_00_images_625-pazdziernik_20201001_100556.jpgc_120_120_16777215_00_images_625-pazdziernik_20201001_100735.jpgc_120_120_16777215_00_images_625-pazdziernik_IMG_20201001_142851.jpgc_120_120_16777215_00_images_625-pazdziernik_20201001_101356.jpgc_120_120_16777215_00_images_625-pazdziernik_20201001_095240.jpg

Zdjęcie MUZYCZNE INSPIRACJE - 3-LATKI 21 wrzesień 2020 Czytaj więcej

21 września czekała nas zabawa muzyczno-plastyczna, inspirowana metodą aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss! W trakcie słuchania muzyki, dzieci spacerowali, a na przerwę zatrzymywali się i rysowali to co im podpowiada wyobraźnia! Gdy muzyka ponownie grała, wszystkie dzieci szły dalej - na przerwę, ponownie zatrzymywały się w innym miejscu, zmieniając kolor i domalowując przez kogoś rozpoczęty rysunek lub malując kolejne, nowe elementy. W ten sposób powstał długi plakat tematyczny „ Jesień”!
c_120_120_16777215_00_images_626-Wrzesien_20200921_114442.jpgc_120_120_16777215_00_images_626-Wrzesien_20200921_114124.jpgc_120_120_16777215_00_images_626-Wrzesien_IMG-6264.jpgc_120_120_16777215_00_images_626-Wrzesien_IMG-6269.jpgc_120_120_16777215_00_images_626-Wrzesien_IMG-6280.jpg

Zdjęcie STORIES- 2-LATKI 18 wrzesień 2020 Czytaj więcej
17 września dzieci wysłuchały książeczki pt. "Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?". Ta opowieść, przybliżyła dzieciom nazwy kolorów i niektórych zwierząt w języku angielskim. Prosty tekst i piękne ilustracje, przyciągnęły uwagę dzieci i ułatwiły przyswojenie nowego słownictwa. Wspólnie kartka, po kartce odkrywaliśmy nowych bohaterów rymowanej książeczki! Poznaliśmy nazwy kolorów w niej występujących, a także wybranych zwierząt.
c_120_120_16777215_00_images_627-nowe_STRONA-1.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_STRONA-2.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_STRONA-5.jpgc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_STRONA-4.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_STRONA-3.JPG
Zdjęcie AUTORZY DZIECIOM - 3-4-LATKI 15 wrzesień 2020 Czytaj więcej
15 września w ramach projektu edukacyjnego „Autorzy Dzieciom” nasze 3-latki, odwiedziły kolorowy świat bajek!
Wspólnie wybraliśmy się w podróż „Lokomotywą” Juliana Tuwima. Sprawdziliśmy, co ciekawego przewozi pociąg i jak to się dzieje, że potrafi tak szybko się poruszać! Razem stworzyliśmy własną lokomotywę, a na koniec uporządkowaliśmy wszystkie książeczki, tworząc w naszej sali przedszkolną bibliotekę! Będziemy pielęgnować zwyczaj, dbania o książki!

Tego samego dnia, rok strasza grupa w ramach tego samego projektu, zapoznała się z bajką Braci Grimm „Czerwony Kapturek”, dzięki której dzieci nauczyły się odróżniać dobro od zła. Co prawda bajka była dobrze znana dla większości dzieci, ale mimo wszystko poznali ją też z innej storny. Wszyscy staliśmy się aktorami i wspólnie odegraliśmy opowieść ruchową „Droga do babci”. Przy pomocy zmysłu dotyku sprawdziliśmy, co znajduje się w przygotowanym dla babci koszyku. To było trudne zadanie, ale poradziliśmy sobie znakomicie! Zajęcia zakończyliśmy ciekawą pracą plastyczną, tworząc postać Czerwonego Kapturka!
c_120_120_16777215_00_images_627-nowe_IMG_6206.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_IMG_6278.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_20200915_210915.jpgc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_20200915_210810.jpgc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_IMG_6306.JPG
Zdjęcie MALI PRZYJACIELE ZWIERZĄT! - 2-LATKI 03 wrzesień 2020 Czytaj więcej
3 września na naszych najmłodszych, czekło wspaniałe spotkanie ze światem zwierząt! Na pierwszych zajęciach zapoznamliśmy się z prawdziwym żółwiem, przyniesionym z domu. Wspólnie omówiliśmy jego wygląd oraz sposób w jaki się odżywia. Projekt uświadomił dzieciom, że posiadanie zwierzątka wiąże się z wielką odpowiedzialnością i pracą, której nie można zaniedbać. Ten dzień przepełniony był zagadkami słownymi, zabawą plastyczną oraz ruchową, a wszystkie poświęcone były głównemu bohaterowi naszego projektu – żółwiowi!
c_120_120_16777215_00_images_627-nowe_P1100435.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_20200903_142458.jpgc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_P1100469.JPGc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_p1100474.jpgc_120_120_16777215_00_images_627-nowe_p1100432.jpg
Zdjęcie AUSTRALIA - PROJEKT WAKACYJNY - 17.08-21.08 17 sierpień 2020 Czytaj więcej
Na zakończenie naszej cudownej wyprawy dookoła świata, odwiedziliśmy Australię - dom skaczących kangurów, dziobaków i sympatycznych Misiów Koala! Poznaliśmy życie i zwyczaje, rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów oraz dowiedzieliśmy się, jak kiedyś wyglądały rysunki malowane na skałach. Zapoznaliśmy się z wyglądem pięknej i kolorowej, pełnej życia rafy koralowej, a nawet bawiliśmy się wesoło w surferów pływających po Oceanie Indyjskim! Na koniec tygodnia, wykonaliśmy pracę plastyczną, podsumowującą naszą wyprawę! Przed nami ostatni tydzień naszych egzotycznych i pełnych przygód wakacji! Czeka nas powtórzenie wiadomości zdobytych podczas projektu wakacyjnego! Opowiemy sobie o miejscach, które podobały nam się najbardziej a także co utkwiło nam w pamięci na długi czas!
c_120_120_16777215_00_images_629-ost_IMG_5397.JPGc_120_120_16777215_00_images_629-ost_IMG_5377.JPGc_120_120_16777215_00_images_629-ost_IMG_0894.jpgc_120_120_16777215_00_images_629-ost_IMG_0904.jpgc_120_120_16777215_00_images_629-ost_IMG_0906.jpg
Zdjęcie AMERYKA PÓŁNOCNA - PROJEKT WAKACYJNY - 10.08-14.08 10 sierpień 2020 Czytaj więcej
Spakowaliśmy walizki i wybraliśmy się do Ameryki Północnej! Zapoznaliśmy się z historią odkrycia Ameryki, przez Krzysztofa Kolumba, a także poznaliśmy państwa znajdujące się na tym kontynencie oraz ich stolice. Wspólnie przenieślismy się do gorącego Meksyku, gdzie poznaliśmy bliżej tradycyjne potrawy meksykańskie oraz bawiliśmy się przy meksykańskich rytmach! To była frajda! Na koniec czekała nas również wycieczka do wioski Indian! Zasiadając w kole przy ognisku, wysłuchaliśmy indiańskich opowieści, poznając nowe gatunki, nieznanych nam dotąd zwierząt! Kolejna udana wyprawa za nami! Czas na ostatni przystanek naszej wakacyjnej przygody! Już jutro pożegnamy Amerykę i pełni pozytywnych wrażen, wyruszymy do krainy pełnej fascynujących zwierząt! Przed nami Australia!
c_120_120_16777215_00_images_630-INNE_IMG_0842.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_20200812_102939.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_20200811_085300.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_IMG_0826.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_20200813_155939.jpg

Zdjęcie AMERYKA POŁUDNIOWA - PROJEKT WAKACYJNY - 03.08 - 07.08 03 sierpień 2020 Czytaj więcej
Jako pierwszy cel naszej ekscytującej wyprawy, obraliśmy Amerykę Południową! Mieliśmy możliwość poznania kultury tego kontynentu, flory oraz fauny. Skupiliśmy się na Chile, poznając kontrast i różnorodność, panujące w tym kraju, który często nazywany jest ,, Krainą ognia i lodu”! Nauczyliśmy się tańca narodowego, a także kilku zwrotów w języku hiszpańskim!
c_120_120_16777215_00_images_630-INNE_IMG_20200807_110716.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_20200806_211817.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_20200807_171814.jpgc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_IMG_4574.JPGc_120_120_16777215_00_images_630-INNE_IMG_4668.jpg
Zdjęcie ANTARKTYDA - PROJEKT WAKACYJNY 27.07-31.07 27 lipiec 2020 Czytaj więcej
Kolejny wakacyjny tydzień, związany był z tematem mroźnej Antarktydy! Mimo że są ciepłe, letnie dni my poczuliśmy się jak w krainie lodu! Już w pierwszych dniach projektu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Antarktydzie! Wspólnie zobaczyliśmy jak żyją ludzie na Grenlandii oraz stworzyliśmy własne igloo. Udało nam się nawet zbudować bałwana z lodowych kul! Pojawiła się też kulinarna niespodzianka, którą dzieci przygotowały samodzielnie! Nie zabrakło wielu ciekawych przygód, oraz dobrej zabawy przy piosenkach związanych z lodowymi krainami. Po weekendzie ruszamy dalej! Ciekawe jaki kontynent, będzie naszym kolejnym przystankiem!
c_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_1-1.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_1-3.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_1-2.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_qaas.jpg
Zdjęcie AZJA - PROJEKT WAKACYJNY 20.07-24.07 20 lipiec 2020 Czytaj więcej
W IV tygodniu lipca wyruszyliśmy w podróż do Azji! Dowiedzieliśmy się, że Azja jest największym i najbardziej zaludnionym kontynentem na świecie. Większość czasu spędziliśmy w malowniczej Japonii, gdzie poznaliśmy tradycyjne potrawy, muzykę, nauczyliśmy się regionalnego tańca, a także spróbowaliśmy swoich sił przy tworzeniu origami! Było mnóstwo zabawy!
Mieliśmy okazję skosztować azjatyckich przysmaków, które uatrakcyjniły naszą wspaniałą podróż!
Okazało się, że posługiwanie się pałeczkami, wcale nie jest takie trudne i świetnie daliśmy sobie radę z przenoszeniem ryżu za pomocą tych dalekowschodnich sztućcy!
Piękne dekoracje, każdego tygodnia przenoszą nas w inny, odległy skrawek świata! 
Pora nieco ochłodzić klimaty i spakować cieplejsze ubrania, bo przed nami mroźna Antarktyda! W drogę!
c_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_IMG_0655.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_20200720_111850.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_IMG_0642.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_dfg.pngc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_IMG_20200720_093859.jpg

Zdjęcie AFRYKA - PROJEKT WAKACYJNY 13.07-17.07 13 lipiec 2020 Czytaj więcej
W drugim tygodniu lipca, spakowaliśmy walizki i wybraliśmy się w podróż do Afryki! Dowiedzieliśmy się, że to drugi pod względem wielkości kontynent. Zaznaczyliśmy go na mapie oraz sprawdziliśmy jego odległość od Polski!
Odkrywaliśmy tajemniczą Saharę, bujną roślinność Sawanny oraz zwierzęta, które ją zamieszkują. Czekała nas również wycieczka do Egiptu, gdzie odkryliśmy jego zabytki i poznaliśmy ludzi, którzy tam mieszkają! Zetkneliśmy się też ze starożytnym pismem!
To była wspaniała wyprawa, do kompletnie innego klimatu i życia! Braliśmy udział w afrykańskich tańcach, konkurencjach sportowych a nawet spróbowaliśmy egzotycznych owoców! Z całą pewnością, zapamiętamy tę wyprawę na długo!
Nie zwalniamy tempa, więc czas na kolejny kontynent... Tym razem zmierzamy do tajemniczej Azji!
c_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_IMG_20200716_095857.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_P1100135.JPGc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_IMG_3182.JPGc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_20200715_135627.jpgc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_okjh.png

Zdjęcie EUROPA - PROJEKT WAKACYJNY 06.07-10.07 06 lipiec 2020 Czytaj więcej
Swoją wyprawę po Ziemi, rozpoczniemy od poznania kultury i obyczajów poszczególnych państw leżących w Europie. Dowiemy się, jakie jest położenie Polski i innych, wybranych państw z tego kontynentu, na mapie.
Wspólnie zbadamy, co oznacza być w Unii Europejskiej! Czeka nas zapoznanie się z symbolami narodowymi, polskimi legendami a nawet poznamy motto Uni Europejskiej!
Nie zabraknie grupowych prac plastycznych, zabaw ruchowych a także zabaw z odszukiwaniem kopert, w których ukryły się różne zadania! W ostatnim dniu projektu, poznamy zwroty grzecznościowe w różnych językach, podsumujemy wiadomości z całego tygodnia oraz otrzymamy własne paszporty, niezbędne do dalszej podróży w nieznane! Do zobaczenia w gorącej Afryce!
c_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_5.pngc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_632-EUROPA_1.JPG
 c_120_120_16777215_00_images_638-zlobek_melod20200708_094956.jpg
Zdjęcie Kosmos - Projekt wakacyjny 29.06-03.07 29 czerwiec 2020 Czytaj więcej
W pierwszym tygodniu wakacji, czekała nas odległa podróż w kosmos! To była z pewnością niezapomiana wyprawa, dla nas wszystkich! Dowiedziliśmy się czym jest Wszechświat i Galaktyka, oraz jaki jest cel podróży w owe strony. Poznaliśmy także tajemnicę pracy astronauty, życia w kosmosie a nawet istnienia UFO! Przy pomocy doświadczenia zbadaliśmy, dlaczego po nocy następuje dzień.
W ciągu pierwszego tygodnia wakacyjnego projektu, nie zabrakło ciekawych zabaw oraz prac plastycznych. Mieliśmy okazję przenieść się w interesujący, magiczny świat a teraz pełni entuzjazmu, ruszamy dalej! Następny przystanek to Ziemia i najbliższy nam kontynent, Europa!
c_120_120_16777215_00_images_634-KOSMOS_ertg.jpgc_120_120_16777215_00_images_634-KOSMOS_IMG_2495.JPGc_120_120_16777215_00_images_634-KOSMOS_jhgf.JPGc_120_120_16777215_00_images_634-KOSMOS_k.jpg

Zdjęcie ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2019/2020 - KLASA "0" 26 czerwiec 2020 Czytaj więcej
26 czerwca 2020 r. (piątek) zakończył się rok przedszkolny 2019/2020.
Dzieci z zerówki, uroczyście pożegnały ten rok!
Były piosenki, wierszyki, tańce i zabawy, a także radosne wspominanie minionych lat w Przedszkolu AKADERO!
To był wspaniały czas, pełen wzruszenia z kończącej się już przygody, ale również czas radości z nadchodzących, słonecznych wakacji!
c_120_120_16777215_00_images_636-zakonczenie-roku_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_636-zakonczenie-roku_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_636-zakonczenie-roku_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_636-zakonczenie-roku_5.JPG
Zdjęcie Przedszkolak Małym Przedsiębiorcą! 24 czerwiec 2020 Czytaj więcej

10 czerwca 5-6-latki zapoznali się z historia pieniądza, oraz procesem jego powstawania. Burzą muzgów, połączyliśmy prace rodziców z otrzymaniem wynagrodzenia, które jest potrzebne do utrzymania rodziny. Kształtowaliśmy racjonalne gospodarowanie pieniędzmi. Wzbogaciliśmy słownictwo o pojęcia związane z pieniędzmi i ich produkcją, a także rozwineliśmy umiejętności wyciągania wniosków z samodzielnie przeprowadzonych doświadczeń.
c_120_120_16777215_00_images_641-przedsiebiorczosc_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_641-przedsiebiorczosc_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_641-przedsiebiorczosc_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_641-przedsiebiorczosc_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_641-przedsiebiorczosc_4.jpg


24 czerwca (środa) na projekcie przedsiębiorczości, zapoznamy się z tematem, jakim jest reklama. Omówimy sobie, po co nam są reklamy, jakie są korzyści oraz ich negatywny wpływ. Przybliżymy sobie proces powstawania oraz porównamy reklamy wybranych  artykułów. Cały projekt podsumujemy pracą plastyczną w grupach  ,,Mój projekt reklamy’’

Zdjęcie W Laboratorium Akadero! 16 czerwiec 2020 Czytaj więcej

Czas na rozwianie wszelkich wątpliwości, ponieważ Drużyna Akadero melduje się do wykonania kilku doświadczeń!
16 czerwca wspólnie zbadaliśmy jak można nadmuchać balon bez użycia powietrza, a także jak to jest możliwe, że dwa kolory, trzymane w jednym pojemniczku, nie mieszają się ze sobą! Gdy już odkryliśmy te tajemnice, czekała nas wspaniała, kolorowa i radosna zabawa! Z pomocą kilu prostych przedmiotów malowaliśmy na pianie!

Zabawa połączona z nauką jest tym, co uwielbia Drużyna Akadero!
c_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_33.JPGc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_66.jpgc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_55.JPGc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_44.JPGc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_22.JPGc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_11.jpgc_120_120_16777215_00_images_639-eksperymenty_1.jpg

Zdjęcie A Trip to Britain! 10 czerwiec 2020 Czytaj więcej

9 czerwca wybieraliśmy się na wycieczkę po Londynie! Poznaliśmy jego zabytki i ciekawe miejsca, a także rozmawialiśmy o codzienności londyńczyków! Czekała nas również masa nowych słówek oraz ciekawa gra “Dobble-London”!
c_120_120_16777215_00_images_640-britain_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_640-britain_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_640-britain_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_640-britain_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_640-britain_5.jpg


25 czerwca za cel naszej kolejnej, czerwcowej wyprawy do Wielkiej Brytani, obierzemy Royal Ascot! Nasze przedszkolaki poznają tradycje królewskich wyścigów konnych, które odbywają się co roku od 300 lat! Dzieci nauczą się nowych słówek w języku angielskim związanych z wyścigami konnymi oraz powtórzą słownictwo poznane w czasie  wcześniejszej wycieczki do Londynu. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonają pracę plastyczną, związaną z kapeluszem godnym Royal Ascot!

Zdjęcie Projekt sensoryczny! 10 czerwiec 2020 Czytaj więcej

10 czerwca na nasze 2-3-latki czekała wspaniała zabawa sensoryczna!
Wspólnie stworzyliśmy masę plastyczną - piankolinę, która dostarczyła dzieciom wielu doznań i świetnie wpłynęła na ich wyobraźnię!
Zabawy z piankoliną wprowadziły nas w wakacyjny nastrój - tworzyliśmy rozmaite babki, budowle, zakopywaliśmy skarby, a także odciskaliśmy dłonie!
To był wesoły dzień!
c_120_120_16777215_00_images_642-sensoryka_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_642-sensoryka_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_642-sensoryka_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_642-sensoryka_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_642-sensoryka_5.JPG

Zdjęcie Domowe Akadero! - Kolejne prace plastyczne! 26 maj 2020 Czytaj więcej

Drodzy Rodzice!

Poniżej przedstawiamy kolejne zdjęcia, wykonanych przez dzieci prac plastycznych, w czasie Domowego Akadero!
Wszystkie dzieci chętnie i aktywnie, biorą udział w relizowanym przez nauczycieli nauczaniu online.
c_120_120_16777215_00_images_643-prace_cxz.jpgc_120_120_16777215_00_images_643-prace_ggdg.jpgc_120_120_16777215_00_images_643-prace_hyfyg.jpgc_120_120_16777215_00_images_643-prace_dvcz.jpgc_120_120_16777215_00_images_643-prace_ggs.jpg

 

Zdjęcie Zajęcia online z języka angielskiego! 28 kwiecień 2020 Czytaj więcej
Od dłuższego czasu, w ramach Domowego Akadero, nasze nauczycielki języka obcego, prowadzą lekcje online w języku angielskim!
Zajęcia odbywają się codziennie o wyznaczonej i stałej godzinie, a dołączyć do nich mogą Państwo dzięki udostępnionym wcześniej linkom i numerom spotkania.
Dzieci uczą się, dzięki przeprowadzane przez nauczycielki gry, quizy, a także piosenki i zagadki!
Podczas spotkań, dzieciom towarzyszy wyłącznie język angielski, poznają one nowe słownictwo i zwroty oraz powtarzają dotychczas przyswojony materiał!
Przedstawiamy nasz harmonogram spotkań online oraz kilka ujęć z prowadzonych lekcji!


10.30

Melodyjki

11.30

Gitarki

11.30

Dzwoneczki

12.30

Lions

13.00

Akwarelki

13.30

Nutki

14.15

Wiolinki

10.00

Pastelki


c_120_120_16777215_00_images_643-ZAJECIA_ONLINE_11.jpgc_120_120_16777215_00_images_643-ZAJECIA_ONLINE_22.jpgc_120_120_16777215_00_images_643-ZAJECIA_ONLINE_44.jpg
Zdjęcie Rozstrzygnięcie konkursu wiosennego pt. "Wiosna - Moimi Oczami" 14 kwiecień 2020 Czytaj więcej

W piątek zakończyliśmy nasz konkurs pt. „Wiosna – Moimi Oczami”, organizowany dla Dzieci z Przedszkola i Żłobka Akadero.
Uczestnicy konkursy mieli za zadanie, przedstawić to, jak widzą wiosnę, według własnego pomysłu.
Format, technika wykonania jak i forma całej pracy były dowolne.

Dzisiaj Nauczyciele z Przedszkola i Żłobka Akadero, zostali postawieni przed nie lada wyzwaniem, wyróżniając 5 prac, spośród wielu pięknych, oryginalnych i pomysłowych projektów, za które serdecznie dziękujemy!
Wszystkie zdjęcia prac, które wpłynęły na naszą przedszkolną pocztę, mogą Państwo obejrzeć poniżej oraz przekonać się, jak trudno było wyłonić szczęśliwą piątkę!
c_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_20200409_092908-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_20200409_120631-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_20200410_125848-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_455-min.jpeg c_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_IMG_1950-min.JPGc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_IMG_20200410_115518-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Igna-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Ignacy-Mantur---Lions-min.jpegc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Mateusz-Pieprzowski-Akwarelki-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Mikoaj-Goawski-Nutki-3-min.jpegc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Nika-Kyc-Akawa-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Oskar-Kotliski-Wiolinki-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Tobiasz-Elert---Nutki-4-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_kk-min.jpgc_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_image0-min.jpeg
c_120_120_16777215_00_images_645-KONKURS_Tadeusz-lusarczyk---Pastelki-min.jpg

Zdjęcie Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych! 10 kwiecień 2020 Czytaj więcej

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia!
Niech nadchodzący czas, będzie dla Państwa szczególnie ważny; aby ten wiosenny nastrój i radość z bycia razem, w gronie rodzinnym, przegoniła wszelkie smutki i zmartwienia, które napotykamy w ostatnim czasie.
Zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt, pełnych wiary i nadziei, przepełnionych uśmiechem i serdecznością,
Życzy cały zespół Akadero, wszystkim Rodzicom oraz dzieciom!
c_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_Screenshot_20200410-095119_Drive.jpg

Zdjęcie Nauczanie zdalne - Domowe Akadero! 10 kwiecień 2020 Czytaj więcej

Szanowni Państwo!

W trosce o ciągły rozwój dzieci, przez okres zamknięcia Placówek Oświatowych, rozpoczęliśmy cykl nauczania online, zwany Domowym Akadero!
Codziennie na naszych Przedszkolaków czekają nowe, ciekawe zadania, karty pracy zgodne z podstawą programową, kreatywne prace plastyczne, słuchowiska najpiękniejszych bajek, projekt eksperymentów, a nawet lekcje online z języka angielskiego!

Wszystkie materiały i zajęcia, przygotowywane są przez naszych doświadczonych nauczycieli, którzy dbają o to, aby zakres materiałów, był  dostosowany do wieku oraz możliwości dzieci.
Mimo trudności, jakie wszyscy napotykamy w tym czasie, chcemy, aby dni dzieci z Przedszkola Akadero, choć trochę przypominały te, które przeżywały w Placówce.

Cieszymy się, że dzieci tak chętnie wykonują zadania od nauczycieli, biorą aktywny udział w zajęciach online a także z radością wyczekują kolejnych inspiracji na prace plastyczne oraz domowe eksperymenty!


Poniżej, przedstawimy część pięknych prac, jakie wpływają na naszą skrzynkę pocztową!
c_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_20200330_201821.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_IMG_20200331_212421.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_78.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_2.jpg
c_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_cxz.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_Alicja-T---Gitarki.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_jkl.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_ggs.jpgc_120_120_16777215_00_images_646-DomoweAkadero_124.jpg

Zdjęcie Zamknięcie AKADERO z decyzją Rządu - 16.03-17.05.2020r. 13 marzec 2020 Czytaj więcej

Szanowni Rodzice,

Zgodnie z decyzją Rządu, podaną w środę do wiadomości publicznej, przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, informujemy, że od dnia 16 marca (poniedziałek) nasze Przedszkole i Żłobek zostają zamknięte do dnia 17 maja (niedziela).
Informujemy, że jesteśmy dla Państwa w ciągłej dyspozycji pod adresem mailowym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec

Zdjęcie Just Imagine 11 marzec 2020 Czytaj więcej

11 marca (środa) po raz kolejny, uczestniczyliśmy w projekcie „Just imagine”.
Tym razem skupiliśmy się na wiosennych porządkach!
Czekało na nas pranie, odkurzanie i prasowanie. Nie zapomnieliśmy także o porządkach w ogródku!
c_120_120_16777215_00_images_647-just-imagine_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_647-just-imagine_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_647-just-imagine_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_647-just-imagine_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_647-just-imagine_1.jpgZdjęcie Let's play a game 28 luty 2020 Czytaj więcej

W pierwszym i w ostatnim tygodniu lutego, wraz z naszymi Przedszkolakami bawiliśmy się w dobrze znaną grę "I have.../Who has..?".Grę rozpoczeliśmy tematem "RODZINA", a ostatniego dnia, powtórzyliśmy słownictwo z zakresu „DOM”.
Zadania nie były zbyt łatwe, ale sprawnie sobie z nimi poradziliśmy!
c_120_120_16777215_00_images_648-lets-play-agame_P1090382.JPGc_120_120_16777215_00_images_648-lets-play-agame_P1090380.JPGc_120_120_16777215_00_images_648-lets-play-agame_P1090379.JPGc_120_120_16777215_00_images_648-lets-play-agame_P1090375.JPG

Zdjęcie Projekt sensoryczny 27 luty 2020 Czytaj więcej
Już dziś 27 lutego (czwartek) dzieci zapoznały się z pojęciem z Cieczy Nienewtonowskiej. Wspólnie badaliśmy, co dzieje się z substancją pod wpływem delikatnego dotyku, a jak zmienia się ona, gdy zostaje zgnieciona lub uderzona. Razem sprawdziliśmy, czy można ją skruszyć palcami!
c_120_120_16777215_00_images_693-senso_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_693-senso_5.JPGc_120_120_16777215_00_images_693-senso_6.JPGc_120_120_16777215_00_images_693-senso_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_693-senso_2.JPG
Zdjęcie Warsztaty Twórczej Wyobraźni 25 luty 2020 Czytaj więcej

11 luty (wtorek) – Tematem pierwszego spotkania w lutym był "Teatr". Dowiedzieliśmy się czym jest wyobraźnia, jaki powinien być aktor, a nawet odegraliśmy przedstawienie!

Już 25 lutego (wtorek) – Poznaliśmy Pirata Griszę, chłopca w wieku przedszkolnym, którego wielkim marzeniem było zostać piratem! Dowiedzieliśmy się ile potrzeba, aby spełnić swoje marzenia i dlaczego warto jest marzyć.
c_120_120_16777215_00_images_651-02-WTW_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_651-02-WTW_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_651-02-WTW_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_651-02-WTW_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_651-02-WTW_5.JPG

Zdjęcie Ferie w AKADERO - Eksperymenty 21 luty 2020 Czytaj więcej
W drugim tygodniu ferii (17.02-21.02) zamieniliśmy się w małych chemików i wyruszyliśmy w daleką krainę eksperymentów!
Badaliśmy wodę i jej właściwości, przy pomocy wielu ciekawych eksperymentów np.: eksperyment wędrującej wody, a nawet stworzymyliśmy lampę lawę!
Dzięki przeprowadzonym eksperymentom, rozbudziliśmy ciekawość dzieci na otaczający je świat. Przedszkolaki nauczyły się obserwować i wyciągać wnioski z doświadczeń i eksperymentów!
To już koniec naszych kolorowych i teatralnych ferii!
c_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_8.jpg
c_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_6.jpgc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_5.jpegc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_9.jpgc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_11.jpgc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_10.jpgc_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_12.jpg
 c_120_120_16777215_00_images_649-eksperymenty_1.jpg
Zdjęcie Ferie w AKADERO - Teatr 14 luty 2020 Czytaj więcej

Pierwszy tydzień ferii, rozpoczął się niezwykle aktywnie i twórczo!
Wspólnie odkrywalismy świat Teatru! Przedszkolaki, zetknęli się z bohaterami, w których wcielają się nie tylko aktorzy, ale również kukiełki czy pacynki, poznali ważne wartości oraz różne normy społeczne, jakie ukazuje teatr.
W ramach dwujęzycznego projektu „ W świecie Teatru ” dzieci, miały okazję poznać pojęcie teatru. Pod koniec tygodnia wcielili się w rolę widza, pamiętając o wszystkich zasadach zachowania, i obejrzeli przygotowany przez Nauczycielki języka angielskiego teatrzyk, na który wcześniej, podczas warsztatów manualnych, samodzielnie przygotowali sobie bilety!
c_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_P1080958.JPG
c_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_strona5.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_strona4.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_strona3.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_strona1.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_IMG_9147.jpgc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_IMG_9151.jpgc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_P1080946.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_P1080949.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_P1080957.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_P1080977.JPGc_120_120_16777215_00_images_650-02-TEATR_P1080984.JPG

Zdjęcie Projekt sensoryczny 23 styczeń 2020 Czytaj więcej

Wspólnie stworzyliśmy śnieg - co prawda sztuczny, ale zabawy było co niemiara. Lepiliśmy bałwana, śnieżne kule, a nawet igloo! Zabawy sztucznym śniegiem, dostarczyły nam wspaniałych doznań sensorycznych!
c_120_120_16777215_00_images_652-02-sensoryczny_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_652-02-sensoryczny_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_652-02-sensoryczny_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_652-02-sensoryczny_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_652-02-sensoryczny_7.JPG

Zdjęcie Edukacja przez ruch 22 styczeń 2020 Czytaj więcej
22  stycznia na Gitarki dzieci, czeka projekt Edukacji Przez Ruch. Tematem styczniowych zajęć, będą rytmiczne ćwiczenia graficzne wykonywane jedną ręką. Dzieci, słuchając muzyki i chodząc wkoło stolika, będą wykonywały różnorodne czynności np.: kołysanie się rytmicznie, śpiewanie, klaskanie, tupanie; zmieniając przy tym swoje miejsca. Po zakończeniu zabawy ruchowej, dzieci z kół o różnej wielkości ułożą i ozdobią zimowego bałwanka.
c_120_120_16777215_00_images_655-01-sensoryczny_jeden.JPGc_120_120_16777215_00_images_655-01-sensoryczny_dwa.JPGc_120_120_16777215_00_images_655-01-sensoryczny_trzy.JPGc_120_120_16777215_00_images_655-01-sensoryczny_cztery.JPGc_120_120_16777215_00_images_655-01-sensoryczny_pi.JPG
Zdjęcie Bal karnawałowy! 21 styczeń 2020 Czytaj więcej

21 stycznia w AKADERO, odbył się Wielki Bal Karnawałowy!
Wszystkie dzieci, wzieły udział w wielkiej zabawie tanecznej oraz przebierankach!
c_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_9.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_8.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_7.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_6.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_10.jpgc_120_120_16777215_00_images_653-02-bal_1.jpg

Zdjęcie A trip to Britain 20 styczeń 2020 Czytaj więcej
Przedszkolaki będą pogłębiać swoją wiedzę, na temat Wielkiej Brytanii. Wspólnie przeniesiemy się, do zaczarowanej krainy i poznamy, najpiękniejsze książki, pochodzące z tego kraju. Dzieci wysłuchają bajek, poznają bliżej postaci i zapoznają tematyczne słownictwo.
c_120_120_16777215_00_images_654-01-20-atriptobritain_1.jpegc_120_120_16777215_00_images_654-01-20-atriptobritain_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_654-01-20-atriptobritain_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_654-01-20-atriptobritain_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_654-01-20-atriptobritain_4.jpg
Zdjęcie Warsztaty Twórczej Wyobraźni 14 styczeń 2020 Czytaj więcej

14 stycznia (wtorek) wybraliśmy się do krainy manier. Na podstawie "Kwoki" Jana Brzechwy, przenieśliśmy się w świat, w którym mogliśmy spotkać dobre, jak i te złe maniery. Dowiedzieliśmy się, jak je odróżnić, które powinny być nam bliskie, a jakich zachowań należy unikać.

28 stycznia (wtorek) - Czeka nas kolejne spotkanie, na warsztatach! W karnawale wszyscy lubią bale- spakujemy kostiumy i zaczarowaną karocą,pojedziemy na bal karnawałowy, prosto do krainy bajek!
c_120_120_16777215_00_images_659-01-WTW_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_659-01-WTW_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_659-01-WTW_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_659-01-WTW_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_659-01-WTW_5.JPG

Zdjęcie Projekt Let's Play A Game 10 styczeń 2020 Czytaj więcej

Przedszkolaki po przerwie świątecznej, zmierzyli się z wyjątkowym projektem.
W styczniu,
w każdy piątek miesiąca, będziemy grać w bingo! Pierwsze starcie już za nami!
Zasady były proste
, aczkolwiek to gra, która wymagała od dzieci pełnego skupienia. Wspólnie powtarzaliśmy słownictwo z danego tygodnia oraz  ćwiczyliśmy szybkość, refleks i skupienie.
Styczeń z bingo rozpoczął się niezwykle ciekawie!

c_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_a-1.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_a-2.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_a-3.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_a-4.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_a-5.jpg

Zdjęcie Autorzy Dzieciom 09 styczeń 2020 Czytaj więcej

9 stycznia (czwartek) 4-latki poznały wiersz autorstwa Juliana Tuwima pt. ”Okulary”.
Po przeczytaniu jego treści, oraz odpowiedzi na zadane przez nauczycielkę
pytania, dzieci pobawiły się w teatrzyk.
Ich zadaniem było 
odegrać scenki z wiersza, zakładając na nos okulary, oraz wcielając się w głównego bohatera wiersza.
c_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1.jpegc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_2.jpegc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_3.jpegc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_4.jpegc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_5.jpeg

Zdjęcie ŚWIĄTECZNE WYSTĘPY PRZEDSZKOLAKÓW - 5-latki 18 grudzień 2019 Czytaj więcej
Jesteśmy już po obejrzeniu wspaniałych występów, zaprezentowanych przez naszych dzielnych Przedszkolaków!
16 grudnia (Nutki) i 18 grudnia (Wiolinki) 5-latki zrobiły wszystkim niespodziankę świąteczną, wprowadzając zaproszonych Gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!
Dzieci, już od jakiegoś czasu, przygotowywały się pod okiem swoich Pań, na Uroczyste Jasełka.
Wszyscy mamy nadzieję, że przygotowane przez nich wystąpienia,zachwyciły Gości oraz zwróciły uwagę, na ten szczególny, magiczny czas oczekiwania,na Pierwszą Gwiazdkę na niebie! 
c_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5600.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5602.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5604.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5608.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5617.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5674.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5696.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5719.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5727.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5753.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5219.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5222.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5240.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5258.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5307.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5316.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5344.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5338.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5348.jpgc_120_120_16777215_00_images_661-01-wiolinki_1Y5A5353.jpg
Zdjęcie ŚWIĄTECZNE WYSTĘPY PRZEDSZKOLAKÓW - 6-LATKI 17 grudzień 2019 Czytaj więcej
Jesteśmy już po obejrzeniu wspaniałych występów, zaprezentowanych przez naszych dzielnych Przedszkolaków!
17 grudnia 6-latki zrobiły wszystkim niespodziankę świąteczną, wprowadzając zaproszonych Gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!
Dzieci, już od jakiegoś czasu, przygotowywały się pod okiem swoich Pań, na Uroczyste Jasełka.
Wszyscy mamy nadzieję, że przygotowane przez nich wystąpienia,zachwyciły Gości oraz zwróciły uwagę, na ten szczególny, magiczny czas oczekiwania,na Pierwszą Gwiazdkę na niebie! 

c_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_a.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_b.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_c.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_d.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_e.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_f.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_g.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_h.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_i.jpgc_120_120_16777215_00_images_663-01-lions_j.jpg
Zdjęcie ŚWIĄTECZNE WYSTĘPY PRZEDSZKOLAKÓW - 4-latki 16 grudzień 2019 Czytaj więcej
Jesteśmy już po obejrzeniu wspaniałych występów, zaprezentowanych przez naszych dzielnych Przedszkolaków!
9 grudnia (Akwarelki) i 16 grudnia (Dzwoneczki) 4-latki zrobiły wszystkim niespodziankę świąteczną, wprowadzając zaproszonych Gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!
Dzieci, już od jakiegoś czasu, przygotowywały się pod okiem swoich Pań, na Uroczyste Jasełka.
Wszyscy mamy nadzieję, że przygotowane przez nich wystąpienia,zachwyciły Gości oraz zwróciły uwagę, na ten szczególny, magiczny czas oczekiwania,na Pierwszą Gwiazdkę na niebie! 
c_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5102.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5106.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5115.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5117.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5124.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5127.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5174.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5175.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5176.jpgc_120_120_16777215_00_images_660-01-dzwonki_1Y5A5207.jpg
Zdjęcie WARSZTATY TWORZENIA OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH 12 grudzień 2019 Czytaj więcej

Dzisiaj (12 grudnia- czwartek) wszystkie Przedszkolaki, wzięły udział w świątecznych warsztatach!
Był to czas, w którym różnymi technikami i w różnych formach, wykonane zostały ozdoby Bożonarodzeniowe, które wprowadziły dzieci w świąteczny klimat. W tle warsztatów były słyszalne kolędy i piosenki świąteczne, aby podkreślić zbliżający się, magiczny czas.
c_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_6.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_8.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_9.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_5.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_11.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_10.JPGc_120_120_16777215_00_images_665-12-warsztaty_1.JPG

Zdjęcie WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 03 grudzień 2019 Czytaj więcej

3 grudnia (wtorek) na nasze wszystkie Dzieci, czekało radosne spotkanie ze Świętym Mikołajem.!
Nasz wyjątkowy gość z zimowej krainy, zaśpiewał z przedszkolakami magiczne piosenki a także, porozmawiał o nadchodzących Świętach. Podczas wizyty, jego pomocnik, opowiedział Dzieciom historię Świętego Mikołaja, przy pomocy krótkiego przedstawienia! Na koniec wręczył Przedszkolakom niespodziankę!
c_120_120_16777215_00_images_666-12-mikolaj_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_666-12-mikolaj_e.JPGc_120_120_16777215_00_images_666-12-mikolaj_f.JPGc_120_120_16777215_00_images_666-12-mikolaj_c.JPGc_120_120_16777215_00_images_666-12-mikolaj_d.JPG

Zdjęcie ANDRZEJKI 29 listopad 2019 Czytaj więcej

29 listopada (piątek) w Przedszkolu Akadero obchodziliśmy Andrzejki! Nauczycielki grup, przygotowały wiele wróżb i zabaw dla wszystkich dzieci!
c_120_120_16777215_00_images_667-12-andrzejki_a.jpegc_120_120_16777215_00_images_667-12-andrzejki_b.jpegc_120_120_16777215_00_images_667-12-andrzejki_c.jpegc_120_120_16777215_00_images_667-12-andrzejki_d.jpegc_120_120_16777215_00_images_667-12-andrzejki_e.jpeg

Zdjęcie Przedszkolak małym przedsiębiorcą 21 listopad 2019 Czytaj więcej

21 listopada przeniesieśliśmy się w podróż po sklepie. Zabawa ta pozwoliła dzieciom na wcielenie się w rolę dorosłych, a dzięki zastosowaniu różnych akcesoriów, zapewniła mnóstwo frajdy. Dzieci bawiąc się zabawkową kasą fiskalna, mogły rozwijać przede wszystkim swoją wyobraźnię i nauczyć się odpowiednich zachowań społecznych.
Dowiedzieli się na czym polegają ceny, czym różnią się monety od banknotów, jakie produkty możemy kupić a także, jak zachowywać się w czasie zakupów.

W związku z naszym projektem Przedszkolak Małym Przedsiębiorcą, udało nam się zaprosić do naszego Przedszkola,
Bank Millennium, który przedstawi starszym dzieciom, w ramach Fundacji Millennium, " Finansowy Elementarz".
Będzie to dopełnienie wiedzy o cenach, metodach płatności a także kolejne, niezwykle ciekawe spotkanie!
Więcej o tym wydarzeniu oraz fotorelację, znajdą Państwo w galerii wydarzeń!
c_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_1.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_2.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_3.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_4.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_5.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_6.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_7.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_8.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_9.jpegc_120_120_16777215_00_images_671-11-2019-przedsiebiorczy-przedszkolak_10.jpeg

Zdjęcie Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja 20 listopad 2019 Czytaj więcej
Dnia 20 listopada (środa) Nutki, Wiolinki i Lions wyruszyli do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku, gdzie czekało na nich zwiedzanie mini miasteczka z ruchomymi postaciami w Bożonarodzeniowej aranżacji.
Spotkali bohaterów baśni i bajek oraz zwiedzili dom samego Świętego Mikołaja!
Na uczestników wycieczki czekały również zajęcia plastyczno-manualne w towarzystwie Śnieżynek, podczas których dzieci wykonały ozdoby świąteczne!
c_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_5.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_6.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_7.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_8.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_9.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_10.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_11.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_12.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_13.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_14.jpgc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_15.jpgc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_16.jpgc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_17.jpgc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_18.jpgc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_20.JPGc_120_120_16777215_00_images_672-11-2019-kraina-sw-mikolaja_aaawwww.JPG
Zdjęcie Wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych 14 listopad 2019 Czytaj więcej
Dnia 14 listopada (czwartek) Akwarelki i Dzwoneczki pojechały na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych SILVERADO, gdzie  mogły zobaczyć pełny proces produkcji szklanych ozdób choinkowych. W ramach zwiedzania, zobaczyli wzorcownie z około 6000 sztuk unikatowych bombek. Wzieli również udział w warsztatach dekoracji bombek!
c_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_5.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_6.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_7.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_8.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_9.JPGc_120_120_16777215_00_images_673-11-2019-fabryka-bombek_10.JPG


Zdjęcie Edukacja przez ruch 07 listopad 2019 Czytaj więcej
Od 6 do 8 listopada (środa, czwartek, piątek) na nasze najmłodsze grupy czeka nowy projekt. Dzieci wezmą udział w zabawach tanecznych przy muzyce i wierszykach, gdzie będą miały za zadanie znaleźć jesienne drzewa, rozmieszczone w sali, według ich koloru, wielkości, kształtu czy ilości. Wspólnie stworzą też pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo”, wykorzystując techniki wydzierania, stemlpwania z korka, wygniatania z karteczek czy wyklejania suszonych liści. Czeka je mnóstwo pracy i zabawy!
c_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_5.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_6.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_e.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_d.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_c.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_b.JPGc_120_120_16777215_00_images_676-11-06-edukacja-przez-ruch_a.JPG
Zdjęcie Teatrzyk angielski 06 listopad 2019 Czytaj więcej

06 listopada (środa) do naszego przedszkola zawitał teatrzyk prowadzony w języku angielskim! Wspólnie przenieśliśmy się z kontynentu na kontynent, przeżyliśmy przygodę z chińskim smokiem czy piratami, a nawet wykonaliśmy indiański taniec!
Tego wszystkiego dostarczył nam teatrzyk pt. „Bajki podróżnicze"!
c_120_120_16777215_00_images_675-11-2019-teatrzyk-angielski_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_675-11-2019-teatrzyk-angielski_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_675-11-2019-teatrzyk-angielski_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_675-11-2019-teatrzyk-angielski_6.jpgc_120_120_16777215_00_images_675-11-2019-teatrzyk-angielski_7.jpg

Zdjęcie Dzień postaci z bajek 05 listopad 2019 Czytaj więcej
5 listopada obchodzony był Dzień postaci z bajek. W związku z tym wydarzeniem, nasze dzieci wzieły udział w zabawie w skojarzenia. Ich zadaniem było odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się w rytm muzyki w zabawę pt. „ Bajkowe postacie”, gdzie dzieci miały za zadanie, wcielić się w rolę wybranej postaci z bajek. Starsze dzieci wybrały się do pobliskiej szkoły, aby tam świętować ten dzień!
c_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_6.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_7.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_8.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_9.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_10.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_11.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_12.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_13.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_14.jpgc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_15.JPGc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_a.JPGc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_b.JPGc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_c.JPGc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_d.JPGc_120_120_16777215_00_images_677-11-06-dzien-postaci-z-bajek_e.JPG
Zdjęcie Pasowanie na przedszkolaka 28 październik 2019 Czytaj więcej
28 października (poniedziałek) 3- latki stali się prawdziwymi przedszkolakami! Każdy z nich poczuł się tego dnia wyjątkowo, a po powrocie do domu mógł krzyknąć: "Mamo, Tato w końcu jestem przedszkolakiem!".
c_120_120_16777215_00_images_678-11-04-pasowanie_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_678-11-04-pasowanie_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_678-11-04-pasowanie_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_678-11-04-pasowanie_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_678-11-04-pasowanie_5.JPG
Zdjęcie Just imagine 24 październik 2019 Czytaj więcej
Podczas październikowego projektu wyobraźnia zabrała nas do pizzerii. Wspólnie z szefem kuchni wyrobiliśmy i wypiekliśmy przepyszne ciasto na pizzę z dodatkiem dużej ilości kulinarnego słownictwa, a powstało ono w bardzo zabawny sposób i zapewniło dużą dawkę śmiechu wszystkim!
c_120_120_16777215_00_images_680-10-19-just-imagine_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_680-10-19-just-imagine_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_680-10-19-just-imagine_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_680-10-19-just-imagine_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_680-10-19-just-imagine_5.jpg
Zdjęcie Lekcja muzealna dla 4-latków w Muzeum Chopina 22 październik 2019 Czytaj więcej
Dzisiaj (22 październik- wtorek) Akwarelki i Dzwoneczki wyjechały na wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie wzieli udział w zajęciach pt. „O Złotej Kaczce co w Pałacu mieszkała” Poprzez lekcję dzieci zapoznali się z historią Pałacu dowiedzieli się jaka jest różnica między zamkiem a pałacem a nawet zeszli w tajemnicze podziemia, szukać zaginionej księżniczki!
c_120_120_16777215_00_images_685-10-2019-muzeum-chopina_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_685-10-2019-muzeum-chopina_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_685-10-2019-muzeum-chopina_3.jpegc_120_120_16777215_00_images_685-10-2019-muzeum-chopina_4.jpegc_120_120_16777215_00_images_685-10-2019-muzeum-chopina_5.jpeg
Zdjęcie Autorzy dzieciom 17 październik 2019 Czytaj więcej

Dzisiaj w ramach projektu „ Autorzy dzieciom” nasze czterolatki zapoznali się z utworem Jana Brzechwy pt. " Na straganie".
Wspólnie odnalazły warzywa, które wystąpiły w wierszu oraz podzieliły ich nazwy na sylaby. Na zajęciach było mnóstwo zagadek oraz zabawa ruchowa pt. „ Tańczące warzywa” Na sam koniec dzieci przygotowały grupową pracę plastyczną zatytułowaną "Kosz warzyw". 
c_120_120_16777215_00_images_687-10-2019-autorzy-dzieciom_IMG_20191017_114822.jpgc_120_120_16777215_00_images_687-10-2019-autorzy-dzieciom_IMG_20191017_114907.jpgc_120_120_16777215_00_images_687-10-2019-autorzy-dzieciom_received_2516829048401802.jpegc_120_120_16777215_00_images_687-10-2019-autorzy-dzieciom_received_499597834104556.jpegc_120_120_16777215_00_images_687-10-2019-autorzy-dzieciom_received_923583498019028.jpeg

Zdjęcie Projekt sensoryczny 2-3-latki 17 październik 2019 Czytaj więcej

Dzisiaj nasze przedszkolaki wzięły udział w projekcie sensorycznym. Na dzieci czekała zabawa piaskiem kinetycznym, która pozytywnie wpłynęła na sferę ruchową oraz emocjonalno-psychiczną dzieci.
Zbudowaliśmy zamek, ulepiliśmy kule, odcisneliśmy dłonie a także przeszukaliśmy piasek, czy nie chował przypadkiem jakiś skarbów!
Przedszkolaki wzięły udział w zabawie zatytułowanej  „Co kryje się w rękawiczkach?”, gdzie za pomocą dotyku i słuchu miały za zadnie odgadnąć co znajduje się w środku!
Biorąc udział w takich zabawach dzieci poznały nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół nich.
c_120_120_16777215_00_images_684-10-2019-projekt-sensoryczny_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_684-10-2019-projekt-sensoryczny_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_684-10-2019-projekt-sensoryczny_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_684-10-2019-projekt-sensoryczny_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_684-10-2019-projekt-sensoryczny_5.jpg

Zdjęcie Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie dla 5 i 6-latków 16 październik 2019 Czytaj więcej
16 października w środę 5-6-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego, gdzie byli uczestnikami ciekawych lekcji muzealnych. Na przedszkolaki czekało wiele wspaniałych atrakcji m.in. obejrzeli dzieła, które powstały w czasach rycerzy i królów, zobaczyli jak pomysłowo wykonać własną zabawkę czy też jak wygląda praca malarza!


c_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_5.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_6.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_111.jpgc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_2222.jpgc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_9.JPGc_120_120_16777215_00_images_689-10-2019-muzeum-narodowe_10.JPG
Zdjęcie Dzień Drzewa 10 październik 2019 Czytaj więcej
10 października przypadał Światowy Dzień Drzewa. W związku z tym wydarzeniem nasze przedszkole przygotowało wiele zabaw , aby uświadomić dzieciom rolę drzew w przyrodzie. W tym dniu nie zabrakło zagadek, zabaw i przypływu wiedzy. Dzieci zapoznały się z wierszem i dowiedzieli się o zasadach zachowania się w lesie i w parku. Na samym końcu wspólnie zasadziliśmy drzewo w ogrodzie przedszkolnym.
c_120_120_16777215_00_images_690-10-2019_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_690-10-2019_10.JPGc_120_120_16777215_00_images_690-10-2019_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_690-10-2019_P1070531.JPGc_120_120_16777215_00_images_690-10-2019_5.JPG
Zdjęcie Dzień Poczty 09 październik 2019 Czytaj więcej
10 października (poniedziałek) dowiedzieliśmy się kto nam przynosi listy i jaka drogę przebywa każdy list zanim dotrze do adresata. Wspólnie z 4, 5, 6-latkiami wysłaliśmy list do naszego przedszkola. Teraz pozostało nam tylko czekać, aby dowiedzieć się ile dni upłynie zanim list do nas wróci.
c_120_120_16777215_00_images_691-10-2019_1.jpegc_120_120_16777215_00_images_691-10-2019_2.jpegc_120_120_16777215_00_images_691-10-2019_3.jpegc_120_120_16777215_00_images_691-10-2019_5.jpegc_120_120_16777215_00_images_691-10-2019_6.jpeg
Zdjęcie A trip to Britain 08 październik 2019 Czytaj więcej
8 października (wtorek) w ramach projektu „A Trip to Britain” poznamy bliżej królową i dowiemy się jak wygląda życie w prawdziwym pałacu. Zapoznamy się z nowym słownictwem i nauczymy się nowych zwrotów. Na koniec odwiedzimy królową na Five o’clock tea i poznamy tradycje i ciekawostki prosto z pałacu Buckingham!
c_120_120_16777215_00_images_688-10-2019-a-trip-to-britain_7.jpgc_120_120_16777215_00_images_688-10-2019-a-trip-to-britain_8.jpgc_120_120_16777215_00_images_688-10-2019-a-trip-to-britain_9.jpgc_120_120_16777215_00_images_688-10-2019-a-trip-to-britain_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_688-10-2019-a-trip-to-britain_6.jpg
Zdjęcie Let's play a game 04 październik 2019 Czytaj więcej
W każdy piątek dzieci grały w grę memory, której celem był trening spostrzegawczości i koncentracji. Co tydzień przedszkolaki  powtarzały słownictwo z całego tygodnia na podstawie obrazków, które starali się kategoryzować.
c_120_120_16777215_00_images_679-10-19-lets-play-a-game_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_679-10-19-lets-play-a-game_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_679-10-19-lets-play-a-game_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_679-10-19-lets-play-a-game_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_679-10-19-lets-play-a-game_5.jpg

Zdjęcie Sing and Swing 03 październik 2019 Czytaj więcej

W ramach projektu Sing and Swing 2-3-latki poznawały różne instrumenty muzyczne i ich klasyfikację.
Wzieły udział w zabawach muzycznych podczas, których towarzyszył im utwór pt. „Do you Like Spaghetti Yoghurt?”.
c_120_120_16777215_00_images_682-10-19-sing-and-swing_P1070775.JPGc_120_120_16777215_00_images_682-10-19-sing-and-swing_P1070777.JPG c_120_120_16777215_00_images_682-10-19-sing-and-swing_P1070742.JPGc_120_120_16777215_00_images_682-10-19-sing-and-swing_P1070731.JPGc_120_120_16777215_00_images_682-10-19-sing-and-swing_P1070727.JPG

Zdjęcie Warsztaty Twórczej Wyobraźni 01 październik 2019 Czytaj więcej

22.10.2019 Indianie- Dzieci wybrały się do indiańskiej wioski, by poznać zwyczaje tam panujące i by otrzymać specjalne indiańskie imię.
29.10.2019 Wróżka zębuszka- czym się zajmuje, co robi z naszymi mleczkami i skąd bierze dla nas prezenty?
Spróbujemy ją odnaleźć i o to wszystko zapytać już wkrótce!
c_120_120_16777215_00_images_686-10-2019-WTW_1.JPGc_120_120_16777215_00_images_686-10-2019-WTW_2.JPGc_120_120_16777215_00_images_686-10-2019-WTW_3.JPGc_120_120_16777215_00_images_686-10-2019-WTW_4.JPGc_120_120_16777215_00_images_686-10-2019-WTW_5.JPG

Zdjęcie Wycieczka do Gościńca Wiecha w Kawęczynie 26 wrzesień 2019 Czytaj więcej
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha/1.jpg'
There was a problem loading image 'images/692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha/1.jpg'
There was a problem loading image 'images/692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha/2.jpg'
There was a problem loading image 'images/692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha/2.jpg'

26 września (czwartek) 4- latki wybrały się do Gościńca Wiecha w Kawęczynie, gdzie zapoznały się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na przedszkolaki czekało wiele wspaniałych atrakcji, m.in. przejażdżka wozem konnym, zwiedzanie starej zagrody, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie pamiątkowej monety oraz zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku. Po dniu pełnym ekscytujących wrażeń, odetchneliśmy przy ognisku kosztując pyszne kiełbaski.
1.jpg2.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_10.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_5.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_6.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_7.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_8.jpgc_120_120_16777215_00_images_692-09-19-wycieczka-do-goscinca-wiecha_9.jpg

Zdjęcie Wycieczka do Wioski pod Kogutem 24 wrzesień 2019 Czytaj więcej
24 września (wtorek) 5 i 6-latki wyjechały na wycieczkę do Wioski pod Kogutem, w której zwiedzali mini zoo.
Dzieci dowiedziały się skąd bierze się wełna oraz zobaczyli pranie runa owczego w starych baliach na tarach. Przedszkolaki na mokro filcowały owczą wełnę, a następnie własnoręcznie wykonały pamiątki z filcu. Dzieci skorzystały także z atrakcji na pirackim placu zabaw, z trampolin i z slackline.
c_120_120_16777215_00_images_693-09-2019-wycieczka-do-wioski-pod-kogutem_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_693-09-2019-wycieczka-do-wioski-pod-kogutem_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_693-09-2019-wycieczka-do-wioski-pod-kogutem_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_693-09-2019-wycieczka-do-wioski-pod-kogutem_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_693-09-2019-wycieczka-do-wioski-pod-kogutem_5.jpg

Zdjęcie Zapoznanie z zawodem 12 wrzesień 2019 Czytaj więcej
12 i 16 września (czwartek) do naszego przedszkola w ramach projektu „Zapoznanie z zawodem” zawitał gość specjalny, który opowiedzoał nam o swojej niezwykłej pracy. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.
c_120_120_16777215_00_images_694-09-2019-zapoznanie-z-zawodem_1.jpgc_120_120_16777215_00_images_694-09-2019-zapoznanie-z-zawodem_2.jpgc_120_120_16777215_00_images_694-09-2019-zapoznanie-z-zawodem_3.jpgc_120_120_16777215_00_images_694-09-2019-zapoznanie-z-zawodem_4.jpgc_120_120_16777215_00_images_694-09-2019-zapoznanie-z-zawodem_5.jpg