500 650 220
Zdjęcie WIGILIA 23 grudzień 2011 Czytaj więcej
23.12.2011 r. Dzieci uczestniczyły w uroczystej przedszkolnej Wigilii
Zdjęcie WYSTĘPY 15 grudzień 2011 Czytaj więcej
W dniach 15-20 odbyły się zimowo- świąteczne występy naszych przedszkolaków
Zdjęcie WIZYTA ŚW. Mikołaja 08 grudzień 2011 Czytaj więcej
8 grudnia odwiedził Święty Mikołaj z przedstawieniem pt. Zimowe przygody Hyzi i Dyzia.
Jest to humorystyczna opowieść o przyjaźni dwóch sympatycznych diabełków, które stale się ze sobą kłócą. W przedstawieniu występują również postaci aniołka i Świętego Mikołaja a cała opowieść jest pretekstem do opowiedzenia widzom o świętach Bożego Narodzenia i tradycjach z nimi związanych.
Po przedstawieniu dzieci dostały upominki, a ta wspaniała chwila została uwieczniona pamiątkową fotografią z Mikołajem.
Zdjęcie ANDRZEJKI 30 listopad 2011 Czytaj więcej
30 listopada 2011r. – każda grupa zorganizowała przedszkolne Andrzejki, magiczne spotkanie pełne wróżb, radości i zabawy, którego celem jest poznanie ludowych zwyczajów andrzejkowych.
Zdjęcie ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 10 listopad 2011 Czytaj więcej
10 listopada 2011 r. – ten dzień w naszym przedszkolu poświęcimy tematyce patriotycznej i rozwijaniu u dzieci poczucia przynależności narodowej.
Zdjęcie ZEBRANIA 29 październik 2011 Czytaj więcej
Nasze przedszkolaki świetnie zaadaptowały się już do warunków przedszkolnych. Dzieci trzyletnie zostały przebadane „Arkuszem obserwacji adaptacji dziecka do przedszkola”, a o przebiegu adaptacji i innych sprawach bieżących Rodzice rozmawiali w czasie zebrań indywidualnych z wychowawcami.
Zdjęcie TEATR MASKA 28 październik 2011 Czytaj więcej

28 października odwiedził teatrzyk Maska z przedstawieniem „Przygody Koguta Pablito”.

W przedstawieniu znajdziemy wiele zabawnych sytuacji. Jest ono pretekstem do przekazania widzom podstawowych zasad postępowania, daje wskazówki jak należy się zachować w różnych sytuacjach. Sztuka gwarantuje dobrą zabawę, kolorowe kostiumy, ciekawą oprawę muzyczną oraz czynny udział publiczności w przedstawieniu.

Zdjęcie ŚWIĘTO DYNI 17 październik 2011 Czytaj więcej
17 października to w Akadero dzień, kiedy obchodziliśmy Święto Dyni. Przypomnieliśmy sobie charakterystyczne cechy dyni, strzelaliśmy dyniowymi pestkami, każda grupa stworzyła Dyniowy Lampion, a w naszym przedszkolnym menu pojawiły się dyniowe przysmaki, np. krem z dyni czy dyniowe racuszki.
Zdjęcie WYCIECZKA NA FARMĘ DYŃ 14 październik 2011 Czytaj więcej
14 października starszaki pojechały na wycieczkę do Powsina na farmę dyń. Na farmie poznały tajniki uprawy dyń oraz obejrzały różne odmiany dyni, także „dyni giganta”. Były też dodatkowe atrakcje – Mini zoo oraz Labirynt.
Zdjęcie ŚWIATOWY DZIEŃ POCZTY 07 październik 2011 Czytaj więcej
7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty. Tego dnia dowiedzieliśmy się kto nam przynosi listy, jaką drogę przebywa każdy list zanim dotrze do adresata, wspólnie stworzyliśmy i wysłaliśmy list do naszego przedszkola lub naszych bliskich. Najstarsze grupy poszła na spacer na pocztę.
Zdjęcie PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 30 wrzesień 2011 Czytaj więcej
30.09.2011r. odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA połączone z występem naszych najmłodszych dzieci.
Zdjęcie TEATRZYK GARGULEC 23 wrzesień 2011 Czytaj więcej
23.09.2011r. odwiedził nas teatrzyk GARGULEC z przedstawieniem pt. Ratujmy las.
Zdjęcie PIERWSZY DZIEŃ JESIENI 22 wrzesień 2011 Czytaj więcej
22.09.2011r. Starszaki wybrały się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni, Średniaki i Maluszki przyniosły dary jesieni z pól, lasów i sadów, które umieściliśmy w kącikach przyrody. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce, wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Portret Pani Jesieni”, a w jadalni zjedliśmy „owocowe szaszłyki” .
Zdjęcie ZEBRANIA ORGANIZACYJNE 01 wrzesień 2011 Czytaj więcej
01.09.2011 witaliśmy serdecznie wszystkie dzieci, które wróciły w przedszkolne progi po wakacjach, a także dzieci nowe, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem.
Zdjęcie III FESTYN RODZINNY 18 czerwiec 2011 Czytaj więcej
18 czerwca odbył się  FESTYN RODZINNY kończący rok w przedszkolu. Było głośno, słonecznie i wesoło, a dzieciaki otrzymały mnóstwo nagród w konkursach.
Zdjęcie ZEBRANIA INDYWIDUALNE 06 czerwiec 2011 Czytaj więcej
Od 6 do 11 oraz od 20 do 22 czerwca 2011 odbyły się nieobowiązkowe zebrania indywidualne we wszystkich grupach wiekowych.
Zdjęcie POSZUKIWANIA KWIATU PAPROCI – NOC W PRZEDSZKOLU 03 czerwiec 2011 Czytaj więcej
3 czerwca chętne dzieci z najstarszych grup spędziły noc w przedszkolu pod opieką Pań. Była to noc pełna wrażeń i atrakcji.
Zdjęcie DZIECIAKI BALUJĄ W PRZEDSZKOLU 01 czerwiec 2011 Czytaj więcej
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele atrakcji m.in. konkursy, zabawy, dyskoteka oraz niespodziankowy tort.
Zdjęcie WYCIECZKA DO MUZEUM 26 maj 2011 Czytaj więcej
26 maja odbyła się wycieczka do Muzeum Papiernictwa i Wytwórni Papieru w Konstancinie Jeziornej dla naszych najstarszych przedszkolaków.
Zdjęcie ŚWIĘTO MAMY I TATY 26 maj 2011 Czytaj więcej
W dniach 23-26 maja wszystkie grupy przygotowały krótkie występy artystyczne dla swoich rodziców.
Zdjęcie PRZEDSTAWIENIE BALETOWE 13 maj 2011 Czytaj więcej
13 maja odbyło się przedstawienie baletowe Kulisy Baletu w wykonaniu tancerek z łódzkiego Teatru Wielkiego. Dzieci poznały historię baletu, charakterystyczne stroje baletowe, obejrzały krótkie scenki baletowe do muzyki klasycznej i współczesnej, a na koniec wzięły udział w krótkiej lekcji tańca.
Zdjęcie WYCIECZKA DO STADNINY 10 maj 2011 Czytaj więcej
9 i 10 maja odbyła się wycieczka do Stadniny Koni w Skierdach – w tych dniach nasze starszaki miały możliwość poznania koni i zwyczajów związanych z ich życiem.
Zdjęcie ŚWIĘTO ZIEMI I ZIELENI 06 maj 2011 Czytaj więcej
6 maja obchodziliśmy Święto Ziemi i Zieleni. Organizacja takiego dnia w naszym przedszkolu ma na celu kształtowanie wśród najmłodszych dzieci postaw ekologicznych.
Zdjęcie MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI 22 kwiecień 2011 Czytaj więcej
22.04.2011r w związku z tym wydarzeniem nasze przedszkolaki wspólnie z nauczycielami zorganizowały Dzień Książeczki Dziecięcej w przedszkolu „Akadero”. W tym dniu każdy mógł przynieść do przedszkola swoją ulubioną książeczkę. Dzieci poznały budowę książki i historię jej powstania, przypomniały sobie zasady obowiązujące w kącikach książki i wzbogaciły je o nowe egzemplarze. Na koniec przedszkolaki stworzyły wielką księgę przedszkola AKADERO.
Zdjęcie TEATR ZA JEDEN UŚMIECH 04 kwiecień 2011 Czytaj więcej
04.04.2011r. odwiedził nas Teatr za jeden uśmiech z przedstawieniem: „Leśna przygoda Kota Leona”. Jest to zabawna historia rozpieszczonego kota Leona, który mimo swej rozleniwionej natury musi stawić czoła nowemu wyzwaniu. Oto przed Państwem Leon Zawodowiec do zadań specjalnych. Cel: obrona utrapionych hałasem zwierząt leśnych oraz uratowanie przyrody przed zagładą śmieci i zanieczyszczeń. Wszystko okraszone zabawnymi dialogami oraz interaktywną zabawą na scenie.
Zdjęcie WYPRAWA DO RODZINNEGO ZAKĄTKA 02 kwiecień 2011 Czytaj więcej
Wiosna sprzyja spacerom i wycieczkom, dlatego też w pierwszych dniach kwietnia zabraliśmy nasze starszaki na spacer poza teren przedszkola. Dzieci odwiedziły Rodzinny Zakątek przy ul. Odkrytej.
Nasze przedszkolaki skorzystały tam z możliwości zabawy w tzw. Kulkolandii
Zdjęcie ZEBRANIA INDYWIDUALNE 31 marzec 2011 Czytaj więcej
28.03 – 31.03 odbyły się zebrania indywidualne, na których omówione zostały arkusze dotyczące przebiegu adaptacji w naszym przedszkolu.
Zdjęcie PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 21 marzec 2011 Czytaj więcej
21 marca dnia wszyscy ubraliśmy się na zielono oraz przynieśliśmy do przedszkola zwiastuny wiosny – bazie, wiosenne kwiatki, gałązki z pączkami. Ten dzień dostarczył wszystkim wiele radości oraz stał się źródłem wiedzy i wielu przeżyć.
Zdjęcie AUDYCJA MUZYCZNA pt. CZTERY PORY ROKU 17 marzec 2011 Czytaj więcej
17 marca razem z nadchodzącą wiosną zabraliśmy dzieci w podróż z kalendarzem w ręku i dzięki muzyce budziliśmy przyrodę i uśpione zimą zwierzęta. Był to wspaniały interaktywny koncert gdzie dzieci brały udział w zabawach ruchowych i konkursach.
Zdjęcie WARSZTATY DLA RODZICÓW 28 luty 2011 Czytaj więcej
28 lutego – poniedziałek – godzina 17.30 zaprosiliśmy rodziców na warsztaty psychologiczne dotyczące różnych problemów żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym. Warsztaty poprowadziła nasz Pani Psycholog.
Zdjęcie 14 LUTEGO DNIEM PRZYJAŹNI 14 luty 2011 Czytaj więcej
Dzień Świętego Walentego w przedszkolu poświęciliśmy uczuciom w ogóle, nie tylko miłości. Pozytywne uczucia, jakimi dzieci obdarzają się nawzajem, to przyjaźń i radość z przebywania z sobą.
Zdjęcie DZIEŃ BABCI I DZIADKA 12 luty 2011 Czytaj więcej
W drugim tygodniu lutego odbyły się występy naszych przedszkolaków z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Zdjęcie PRZESTAWIENIE TEATRALNE 07 luty 2011 Czytaj więcej
W poniedziałek 7 lutego teatrzyk Art–Re z Krakowa przedstawił dzieciom spektakl pt. Kozucha Kłamczucha. Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej to klasyka polskiej literatury, zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce. Ze spektaklu wypływa cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni.
Zdjęcie BĘBNY I BONGOSY W AKADERO 02 luty 2011 Czytaj więcej
W środę 2 lutego 2011 r. zabraliśmy wszystkie przedszkolaki w muzyczną podróż po świecie rytmu! Dzieci poznały etniczne instrumenty perkusyjne oraz kulturę Afryki, Brazylii i Kuby. Na koniec miały możliwość samodzielnego tworzenia utworów perkusyjnych.
Zdjęcie PRZEDSZKOLE AKADERO NA FESTIWALU PIOSENKI 14 styczeń 2011 Czytaj więcej
14 stycznia 2011 r. w Białołęckim Ośrodku Kultury rozpoczął się I Festiwal Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej ObeeBOK. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież, śpiewający w języku polskim i angielskim. Akadero było reprezentowane przez dzieci z grupy dwie grupy pod kierunkiem Pani Katarzyny i Pani Anity. Nasze przedszkole jako jedyne zdobyło WYRÓŻNIENIE w kategorii zespołów – Piosenka Angielska. Miejsca od I do III nie zostały przyznane. GRATULACJE!!!