

Tegoroczna zbiórka, na rzecz potrzebujących właśnie dobiegła końca!
Zespół AKADERO, w ostatnim czasie, miał ręce pełne roboty, aby spakować wszystkie przyniesione przez Państwa rzeczy, bo było ich tak wiele!
Nasz zbiórkowy kosz, nawet na chwilę nie stał pusty!
Państwa empatia, dobre i ciepłe serce, oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy, sprawiły, że wiele dzieci, tych starszych, jak i tych najmłodszych, otrzymało ogrom niezbędnych rzeczy.
Chcielibyśmy Państwu serdecznie podziękować, za każdą cegiełkę dobroci, dorzuconą do naszej zbiórki.
Z tych cegiełek, zbudowali Państwo piękny i szczęśliwy most, dla lepszego bytu tych dzieci.
Był to czas, w którym różnymi technikami i w różnych formach, wykonane zostały ozdoby Bożonarodzeniowe, które wprowadziły dzieci w świąteczny klimat. W tle warsztatów były słyszalne kolędy i piosenki świąteczne, aby podkreślić zbliżający się, magiczny czas.
Nasz wyjątkowy gość z zimowej krainy, zaśpiewał z przedszkolakami magiczne piosenki a także, porozmawiał o nadchodzących Świętach. Podczas wizyty, jego pomocnik, opowiedział Dzieciom historię Świętego Mikołaja, przy pomocy krótkiego przedstawienia! Na koniec wręczył Przedszkolakom niespodziankę!





Dowiedzieli się na czym polegają ceny, czym różnią się monety od banknotów, jakie produkty możemy kupić a także, jak zachowywać się w czasie zakupów.
W związku z naszym projektem Przedszkolak Małym Przedsiębiorcą, udało nam się zaprosić do naszego Przedszkola,
Bank Millennium, który przedstawi starszym dzieciom, w ramach Fundacji Millennium, " Finansowy Elementarz".
Będzie to dopełnienie wiedzy o cenach, metodach płatności a także kolejne, niezwykle ciekawe spotkanie!
Więcej o tym wydarzeniu oraz fotorelację, znajdą Państwo w galerii wydarzeń!










Spotkali bohaterów baśni i bajek oraz zwiedzili dom samego Świętego Mikołaja!
Na uczestników wycieczki czekały również zajęcia plastyczno-manualne w towarzystwie Śnieżynek, podczas których dzieci wykonały ozdoby świąteczne!





Od 6 do 8 listopada (środa, czwartek, piątek) dla naszych najmłodszych grup, realizowany był projekt "Edukacja przez ruch wg Doroty Dziamskiej".
Dzieci wzięły udział w zabawach tanecznych przy muzyce i wierszykach, gdzie miały za zadanie znaleźć jesienne drzewa, rozmieszczone w sali (według ich koloru, wielkości, kształtu czy ilości). Wspólnie stworzyli też prace plastyczne pt. „Jesienne drzewo”, wykorzystując techniki wydzierania, stemlpwania z korka, wygniatania z karteczek czy wyklejania suszonych liści.
Dzień był pełen pracy i zabawy!

Wspólnie przenieśliśmy się z kontynentu na kontynent, powoli odkrywając nowe miejsca, przeżyliśmy przygodę z chińskim smokiem i piratami, a nawet wykonaliśmy indiański taniec!
Tego wszystkiego dostarczył nam teatrzyk pt. „Bajki podróżnicze"!






W związku z tym wydarzeniem, nasze dzieci wzieły udział w różnych zabawach i zgadywankach. Ich zadaniem było między innymi odgadnąć z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się w rytm muzyki w zabawę pt. „ Bajkowe postacie”, gdzie dzieci miały za zadanie, wcielić się w rolę wybranej postaci z bajek.
Starsze dzieci wybrały się do pobliskiej szkoły, aby tam świętować ten dzień! Panie przygotowały dla nich wiele ciekawostek i tematycznych zagadek!















Zbudowaliśmy zamek, ulepiliśmy kule, odcisneliśmy dłonie a także przeszukaliśmy piasek, czy nie chował przypadkiem jakiś skarbów!
Przedszkolaki wzięły udział w zabawie zatytułowanej „Co kryje się w rękawiczkach?”, gdzie za pomocą dotyku i słuchu miały za zadnie odgadnąć co znajduje się w środku!
Biorąc udział w takich zabawach dzieci poznały nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół nich.






















turystycznymi tego kraju, ale także z jego kulturą, obyczajami czy wyszukanym smakiem tamtejszych potraw. Posłużyły do tego: zabawa w corridę, bitwa na pomidory czy szukanie barw na wzór Picassa.












W tym tygodniu razem z naszymi przedszkolakami przenieśliśmy się do słonecznej Grecji. Poznaliśmy kulturę i tradycje tego kraju. Zwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca w Atenach, zobaczyliśmy jak wygląda Panteon i Akropol. Wspólnie tańczyliśmy zorbę w rytm tradycyjnej greckiej muzyki. Dowiedzieliśmy się jak wygląda i smakuje tradycyjne greckie jedzenie i cieszyliśmy się możliwością poznawania nowej kultury. Na koniec tygodnia razem z dziećmi wykonaliśmy flagę Grecji.

There was a problem loading image 'images/703-07-2019-wlochy/1p.jpg'
There was a problem loading image 'images/703-07-2019-wlochy/1p.jpg'
W tym tygodniu dzieci poznały położenie geograficzne kraju, flagę, charakterystyczne miasta, zabytki oraz historię Włoch. Powitaliśmy się zwrotem "Bongiorno", a pożegnaliśmy -"Arrivederci". Zapoznaliśmy się także z tradycjami kulinarnymi kraju. Nauczyliśmy się kilku zwrotów w języku włoskim. W naszym przedszkolu zorganizowane były też zawody sportowe rodem z włoskiego Koloseum. Przedszkolaki poznały włoskie utwory muzyczne. Podsumowaniem tygodnia był wielki quiz, w którym zmierzyła się drużyna chłopców z drużyną dziewcząt, praca plastyczna oraz obejrzenie znanej dzieciom bajki "Pinokio".

W I tygodniu lipca dzieci wybrały się w podróż do jednego z europejskich państw- Francji. Jeszcze przed wyprawą przedszkolaki własnoręcznie wykonały paszporty, aby móc bez przeszkód poruszać się na terenie tego państwa, a następnie prześledziły mapę i nauczyły się podstawowych zwrotów w tym języku. Na miejscu dzieci zapoznały się z obowiązującymi w tamtych stronach tradycjami i obyczajami wzieły udział w pokazie mody oraz nauczyły się typowych dla tej kultury tańców...

27 czerwca (czwartek) 5 i 6-latki odwiedziły ”Folwark Bródno”. Głaskaliśmy i nakarmiliśmy kozy, dotknęliśmy owczej wełny, sprawdziliśmy czy każda krowa ma rogi, odwiedziliśmy stajnie, w której mieszkają kucyki i konie, przytuliliśmy królika, z bliska przyjrzeliśmy się kurom, kaczkom, gęsiom, indykom i perliczkom. Oprócz edukacji, czekała Nas przejażdżka na kucyku, ognisko i mnóstwo zabawy!

19 czerwca (środa) Wiolinki i Nutki wybrały się do Gościńca Wiecha w Kawęczynie, gdzie zapoznały się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na przedszkolaki czekało wiele wspaniałych atrakcji, m.in. przejażdżka wozem konnym, zwiedzanie starej zagrody, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie pamiątkowej monety oraz zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku. Po dniu pełnym ekscytujących wrażeń, przedszkolaki odetchneły przy ognisku kosztując kiełbaski.
















W ramach realizacji projektu ,,Autorzy dzieciom" wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki. Dzieci mogły zapoznać się z biblioteką oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla najmłodszych . Dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarki oraz wysłuchały bajek, które były czytane przez Panią bibliotekarkę.

18 czerwca (wtorek) w naszej wyobraźni przeniesiemy się do Akademii Pana Kleksa, poznamy tam wszystkich jej mieszkańców. Doznamy magicznej i twórczej atmosfery, którą wprowadza sam Pan Kleks oraz zaznajomimy się z historią szpaka Mateusza.
25 czerwca (wtorek) odwiedzimy afrykańskie safari, dzięki naszym super jeepom udamy się na niezwykłą wyprawę. Czy uda nam się przebrnąć przez pustynną burzę? Czy w nagrodę doznamy spokoju i ukojenia w oazie? Tego wszystkiego dowiemy się na czerwcowych warsztatach.
29 maja (środa) w ramach tego projektu przeprowadzaliśmy eksperymenty związane z właściwościami dwóch płynów (mleko i woda). Dzieci przekonały się jak woda potrafi wymieszać kolory podczas eksperymentu „Cukierkowa tęcza”, zobaczyły prawdziwe tornado w butelce oraz napisały list magicznym atramentem. Każdy wziął udział w atrakcyjnych i rozwijających eksperymentach. Na zakończenie dzieci mogły samodzielnie wyciągać wnioski.
24 i 31 maja (piątek) dzieci poznały nową bajkę: 3- latki: „Toad makes road”, 4-latki „The Perfect Pet”, 5-latki „The Reluctant Dragon”, 6-latki „The Golden Carpet” oraz zapoznały się z nowym słownictwem za pomocą kart obrazkowych, a na sam koniec, wzieły udział w grach i zabawach, które były skoncentrowane wokół treści.

23 maja (czwartek) trzylatki ćwiczyły zmysł dotyku. Ich zadaniem było odszukanie za pomocą dotyku dwóch takich samych przedmiotów, które zostaną umieszczone w dwóch zakrytych koszykach. Kolejnym zadaniem było określenie kształtu, koloru i faktury. To świetna zabawa sensoryczna, a dla dziecka duże wyzwanie i doskonałe ćwiczenie usprawniająca zmysł dotyku.
22 maja (środa) dzieci poznały wiersz Ludwika Jerzego Kerna ,,Na kanapie”. Dzieci odgrywały scenki dotyczące wiersza. Zajęcia wzbogacone były zdjęciami, dzięki którym dzieci poznały wybrane rasy psów oraz ciekawostki dotyczące tych zwierząt. Nie zabrakło zabaw ruchowych. W ramach podsumowania rozwiązały quiz i wykonały prace plastyczną.
14 maja (wtorek) wybraliśmy się na majówkę w nasz ulubiony sposób i opowiadaliśmy, co najlepiej robić w maju. Co najbardziej lubimy robić w majówkę? Gdzie ją spędzamy? W rodzinnym gronie czy może w jakimś ciekawym miejscu na świecie?
21 maja (wtorek) zainteresowaliśmy się budowaniem domów. Dowiedzieliśmy się z czego i jak się je buduję, a dodatkowo każdy z nas mógł zaprojektować dom swoich marzeń. Wspólnie porozmawialiśmy o tym co potrzebne nam jest, aby stworzyć wymarzone, przytulne i ciepłe miejsce.
10 maja (piątek) 3- latki poznały piosenkę „Happy Mother’s Day”- The Kiboomers. 4 -latki poznały utwór, pt. “I love my Mommy”- The Kiboomers, natomiast 5 i 6- latki “Mother’s Day song for children”- The Kibooners. Wszystkie dzieci zapoznały się ze słowami piosenek oraz będą utrwalać słówka za pomocą zabaw ruchowych i kart obrazkowych.
17 maja (piątek) Dzieci przypominały sobie utwór, który poznały na ostatnich zajęciach. Podczas zabawy użyły instrumentów muzycznych, takich jak: dzwoneczki, bębenki, grzechotki, tworząc muzyczny podkład do słów piosenek.
8 i 9 maja 4, 5 i 6- latki wybrały się na Warsztaty ekologiczno- przyrodnicze do Czarnowa nad Bugiem. Czarnów to malownicza miejscowość- obszar chronionego krajobrazu Natura 2000. Dzieci dowiedziały się jak powstają najprostsze produkty, takie jak: mąka, mleko, ser, wełna i wiele innych. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować zachowanie małych piskląt, dżdżownicy kalifornijskiej i pryzmy kompostowej. W trakcie warsztatów dowiedziały się również w jaki sposób pomagać zwierzętom przez cały rok.







Tego dnia nasze Przedszkole odwiedził bohater książki Kornela Makuszyńskiego- Koziołek Matołek. Dzieci poprzez zagadki zostały wprowadzone w świat przysłów o kozie. Były to cztery spośród siedmiu, które poprzez zabawę uczą prawidłowych zachowań: współdziałania w grupie, słuchania poleceń nauczycieli i rodziców, koleżeństwa, zachowania bezpieczeństwa w przedszkolu i poza nim. Przedszkolaki przeszły również egzamin kowalski, na którym podkuły Koziołka.

19 luty- przedszkolaki wybiorą się do Indiańskiej wioski, żeby zobaczyć kto tam rządzi i jak wygląda życie Indian. Może też dostana indiańskie imię ? Dowiemy się wkrótce.
26 luty- dzieci poznają Kichoprychacza, który czasami łapie nas za nos i rozdaje katar. Przedszkolaki zobaczą jak mogą sobie z nim poradzić i jak się przed nim bronić.






16 stycznia (środa)- Nutki i Wiolinki wybiorały się na wystawę do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę figur stalowych. Figury inspirowane są postaciami z bajek, filmów science fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.