500 650 220
6 ban6.jpg
   
Nasze Panie Kucharki dbają o prawidłowe żywienie dzieci przygotowując pyszne i zdrowe dania na bazie menu opracowanego przez dietetyka.

Zwracamy uwagę na to by posiłki były przygotowywane według indywidualnych diet i potrzeb dziecka. Na życzenie Rodzica Panie przygotowują również posiłki dla dzieci będących na specjalnej diecie spowodowanej alergią pokarmową.

W kuchni w naszym przedszkolu przygotowywane są wszystkie cztery posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad i dwa podwieczorki.

Dzieci jedzą posiłki w jadalni, a nie w salach dydaktycznych. Pozwala to na zachowania najwyższych standardów higienicznych.

Personel kuchenny dba o dobry smak, różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę. Posiłki nie są limitowane, a dzieci zachęcane są do jedzenia. Wspólne posiłki dają dzieciom możliwość poznania zasad dobrego zachowania przy stole oraz kosztowania różnorodnych dań. Dzieci mają możliwość samodzielnego przygotowywania kanapek podczas śniadania.

Nasza kuchnia wyposażona jest w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków.